ivzez

Hodil by se někomu obrázkový návod k vložení obrázku do otázky na webu Odpovedi.cz?

(1)
Připravte si obrázek (třeba na plochu). V naskenovaném dokumentu,
výplatní pásce apod. znečitelněte (!!) osobní údaje, případně informace
o zaměstnavateli apod. a obrázek uložte jako JPG.
(Soubor → Uložit jako → a dole v roletce vybrat »JPG/JPEG«)

(2)
Napište otázku a doplňující informace. Můžete připojit informaci,
že jde o Váš obrázek, ale není to nutné (sken/screenshot je Vaše práce).

(3)
Vyberte si příslušnou rubriku a podrubriku → buď z doporučených
nebo klikněte na »Zvolte ze seznamu všech kategorií« a zvolte jinou.

(4)
Zaškrtněte nebo odškrtněte (podle toho, co chcete) okénko před
»Přeji si být informován e-mailem o odpovědích.«

(5)
Nakonec vložte obrázek: Klikněte na tlačítko »Procházet« (v obrázku jsem
orámovala červeně) a v dalším kroku potvrďte, že Váš obrázek nic neporušuje.

_______

Prosba:

Prosím neskrývat otázku ani ji nehodnotit jako zajímavou,
chtěla jsem sem jenom dát obrázkovou nápovědu.

(Obrázek složený ze screenshotů je má práce.)

______

Děkuji za odpovědi. Otázka splnila svůj účel, mohu ji uzavřít.

Led,
zkoušela jsem obrázek zmenšit, ale po zmenšení se mi jej už nepodařilo zaostřit tak, aby byl dobře čitelný. Ale 150 kB by snad moc vadit nemuselo… (–:

Nejlepší odpověď
simonka

úplně super, děkuji S.

Další odpovědi
orestez

Teď vím vše. Jen nečitelný user je zbytečný, jako by byl čitelný. Ale začínám věřit v kreacionismus:-)

led

Ano, mnohým užívateľom,
s malou pripomienkou
Nevkladajte veľké obrázky s vysokým rozlíšením, zbytočne zaberajú plochu na obrazovke a berú veľa kB,MB pri načítavaní, čo je cítiť hlavne pri mobilnom spojení.

Lamalam

Nehodil. Zatím jsem nepocítila potřebu okořenit své dotazy obrázkem. Kdyby k tomu došlo, věřím, že bych to zvládla sama.

Klaproth

Ne.Takový návod by se mi nehodil.

Emefej

Nehodil, protože obrázky u zdejších otázek obvykle neplní svou roli. Třeba zde https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-se-vam-zdala-dnesni-noc-takova-utahana-a-sahodlouha je vložený obrázek naprosto zbytečný. Někdy by obrázek u otázky smysl měl, např. tady: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-o-jake-rostliny-se-jedna ale fotka je tak bídná, že to vlastně smysl nemá ani v tomto případě.

Mc Merkurion

… co někomu může připadat triviální, je pro někoho neřešitelný problém, odpověď na otázku proto musí být vždy ANO (dycinky se najde někdo, kdo to potřebuje) …

orestez

Proč si tento web nezmenší obrázky sám?

anonym

Bezpečnostní TIP: pokud se snažíte část obrázku znečitelnit rozhodně nepoužívejte efekt rozmazání, není to dostatečné v rozmazném obraze je stále ještě velmi mnoho informací o původním obraze a pokud jde jen o text dá se velmi snadno rozmazaný text zpětně identifikovat, použijte raději pixelizaci nebo úplné začernění.

Emefej

Ještě lepší bezpečnostní TIP: nevkládejte na web obrázky s osobními údaji!

ivzez

Někdy ale jsou s vložením problémy.
Dneska se mi nedařilo obrázek odeslat z Firefoxu a Internet Exploreru,
uspěla jsem až v prohlížeči Vivaldi.

annas

ivzez,

Vaši otázku jsem obodovala, je zajímavá pro některé jedince, kteří vkládat obrázky neumí, stejně jako vkládat odkazy. Nevšimla jsem si Vašeho dodatku.

IE něco změnil a četla jsem, že obrázky musí tvar na šířku, takže se musí přeformátovat. Nevím, zda platí obecně, nebo jen pro vkládání do S bazaru.

K reakci v dolní části stránky, O těch vyhledávačích jsem neslyšela, nabízí se mně Bing, ten nepoužívám, zkusím se podívat na některý z těch, který jste uvedla. Děkuji.

ivzez

Annas,
to nevadí. Šlo mi spíše o to, aby mne někdo nepodezříval,
že jsem otázku vložila kvůli dalším bodům a kvůli tomu ji nenahlásil.

Ale Simonce už to pomohlo a o to mi šlo… (–:

orestez

Měl jsem nejraději Operu v. okolo 12. Jak ji zprasili do podoby chrome, osekali vše co se dalo, musel jsem přejít k té Mozille, už to není ono. Žádný posuvníček zvětšení pro každou kartu -panel. Správa cookies je teď hrábě na vyčesávání hnid. Dřív se UI Opery dalo modelovat jako socha. Dnes je všechno stejné.

aliendrone

Je to zvláštní, když čtu KOLIK lidí mělo rádo (a používalo) Operu. Přitom (pokud si pamatuji) podíl uživatelů Opery nepřesáhl 10%. Statistiky tvrdily, že nejvíc je užíván Internet exploder, pak Liška, trochu Opera a po nich ty ostatní. (než přilezlo Chrome)

Přitom já osobně jsem nepoznal NIKOHO, kdo by užíval IE ani přes net (s vyjímkou jednoho ZNÁMÉHO zločince, který se k tomu veřeně přiznal)!

Já NECHÁPU jak se to mohlo vůbec stát, že Opera prostě IE i s Liškou dohromady nepřeválcovala? (a to měla ještě oporu v rychlé mobilní verzi, o které se tehdejšímu mrkvosoftu i mozille ani nesnilo) Má někdo nějaké vysvětlení? Firefox byl tenkrát bez laborování krutě pomalý, Exploder… tam je škoda slov. Prostě ZÁHADA!

ivzez

Podle mne si to vývojáři zazdili sami, když na několik let Operu zpoplatnili, případně v ní byla dost velká protivná reklama.

Když ji znovu uvolnili zdarma bez reklamy, bylo už pozdě, protože se mezitím hodně vylepšil Firefox → s doplňky byl vynikající.

Já jsem se k Opeře vrátila, protože byla rychlejší, nezabírala mi tolik paměti a nesekala se. Ale myslím, že moc původních uživatelů se k ní už nevrátilo.

Další problém je v tom, že Opera trochu odlišně vykresluje weby a jen málo kodérů bylo ochotno pro ni web „optimalizovat“. Tzn., že se v ní koerketně nezobrazovaly všechny weby, ale jenom část. (Něco podobného dnes vidím u prohlížeče Vivaldi, který má hodně z původní Opery.)

Klaproth

Já pamatuji doby, kdy nejpoužívanější byl placený Netscape Navigator, neboť IE ještě neexistoval.

anonym

stále máš k dispozici obrovské množství doplňků jak pro operu tak pro mozillu firefox které je umí významně modifikovat a doplňovat selektivně tu funkcionalitu která ti v základu chybí. Viz weby https://addon­s.opera.com/cs/ex­tensions/ , https://addon­s.mozilla.org/cs/fi­refox/ , apod …

anonym

když uvedeš jaké chování firefoxu bys chtěl změnit pokusím se ti dát odkaz na doplněk který to umí zajistit.

ivzez

Také jsem ji měla nejradši. Používala jsem ji ještě dlouho poté, co změnili jádro (té nové už jsem nepřišla na chuť).

Teď střídám Firefox s PaleMoonem, K-meleonem a Vivaldim.