Larissa

Hodí se Maltézáček do bytu (4+1)? Bydlíme ve městě, ale pár metrů od nás jsou dva velké parky… Štěká hodně Malt.?

Chtěla jsem Labradora, myslíte, že by se i on mohl vzít do bytu…?
Doplňuji:
Času máme habaděj, o to nejde… A kdyby jsme si ho náhodou nemohli vzít s sebou, jsou tu prarodiče… ;)

Je to slovo teenagera, ale ven s ním půjdu každý den… ;))

Nejlepší odpověď
anonym

Maltézák je pinč a ti jsou všeobecně uštěkaní dost.Patří do pinčů také knírač a dobrman a utěch nikoho nenapadne ptát se,jestli jsou štěkaví.Důslednou výchovou můžete psa naučit všemu potřebnému tak,aby nebyl sousedům na obtíž.Počítejte také s nemalými finančními a časovými nároky vynaloženými na péči o srst.Hedvábná dlouhá srst je největší ozdobou a chloubou maltéza a není horší pohled než na zanedbaného maltézáčka.Jinak-i střední nebo velké plemeno může být v bytě,pokud se mu ve volném čase dostatečně budete věnovat.Každý pes prospí 2/3 dne a je mu jedno jestli je to ve výběhu na zahradě nebo v paneláku pod stolem.Je třeba si ale dobře zvolit plemeno podle temperamentu a potřeby pohybu.Maltézáček ačkoliv na to nevypadá má mnohem více temperamentu a výbojnosti než labrador…:D

Další odpovědi
anonym

V první řadě je třeba si ověřit, zda chov domácích zvířat nezakazuje domovní řád ve Vašem domě. V druhé řadě je třeba si uvědomit, že každé domácí zvíře vyžaduje soustavnou péči a že je to svým způsobem sice radost, ale pro chovatele především velká zodpovědnost. Počítat s tím, že bude štěkot psa rušit sousedy musíte.
Dále je třeba si uvědomit, že svého pejska nemůžete vozit všude k příbuzným a známým. Je to sice Váš domácí mazlíček, ale ne jejich.

briketka10

pošlu Ti odkaz, vedle sousedka maltézáčka má štěká dost a doráží na cizí lidi za brankou, ale záleží, jak si ho vychováš, ona k němu přišla, když byl už větší.. je potřeba s ním chodit i ráno aspoň se vyčurat..
http://www.ce­lysvet.cz/mal­tezacek.php
Doplňuji:
když si vybereš pejska nebo fenku malého vzrůstu ti váží jen okolo tří kil, tak si pořídíš lehce tašku na rameno a ta je bezva..
moje sestra má Yorkšíra ten váží 4kg a vozí ho i na kole :DD

terry

Jestli Maltézáček hodně štěká, to nevím, ale vím jistě, že labrador by raději běhal po zahradě a plaval v rybníku.
Doplňuji:
Nepíšeš, kolik máte volného času a jak často s pejskem budete chodit ven. A až budou prázdniny, budete ho brát pokaždé s sebou? Nebo se o něj má kdo postarat?

ReHu

Pročti si níže uvedené. Malt. mohou být v bytě, ale potřebují pozornost. A stejně jako všichni psi, fenky jsou klidnější, pes nemusí, ale může chtít být dominantní.

http://maltezsky-psik.hafici.cz/

kamila44444

Řeknu (napíšu) ti to takhle. Každý pes může být v bytě, pokud se mu opravdu věnuješ a chodíš s ním ven. Sama jsem si to nechala potvrdit od zvěrolékaře. Pokud bys pejskovi moc času nevěnovala, tak by se pejsek snadno zabavil – ničení bytu. Jestli chceš, tak si pořiď i zlatého retrívra :)
Doplňuji:
Maltézáček je hodně uštěkaný a potřebuje hodně pozornosti.