Luke19

Hnojení tabákem

V dobrém smyslu jsem nasipal čerstvý tahák do hlíny k mátě. Ta mi ale nechce nyní klíčit. Mohla by to být příčina ?
Doplňuji:
Omlouvám se za chybu :)....... – Nasypal*

Nejlepší odpověď
anonym

Výluh z tabáku se používá jako prostředek proti napadení mšicemi. Neslyšela jsem o tom, že by se tabák používal jako hnojivo.

Další odpovědi
Funna

sypat tahák, nebo tabák jako hnojivo je úplně zbytečné…v prvním případě, se nic nestane, v tom druhém kytce nejspíš ublížíš…výluh z tabáku je v podstatě jed…a používá se na hubení hmyzu…

anonym

Na netu jsem našla pár poznámek na „hnojení“ a „tabák“, ale ve smyslu, že přiměřené hnojení se pěstiteli odvděčí bohatým květenstvím tabáku. Takže se nejspíš pěstitelská chybička vloudila.
Tabáku jsme si doma opravdu užili jako výluhu na postřik mšicí, jak uvádí Bohemica. Maminka si z tehdejší Jugoslávie dovezla oleandry a ty přitahovaly mšice neuvěřitelně. Celé léto stály venku před domem a dnes se mi zdá, že jsme je postřikovali skoro denně.

beer

Podle mne ano. Pokud vím, dá se použít na hnojení ale tabák pompostovaný.