zjentek

Hnízdí už čmeláci?

@Drap: Už jsi nějakýho viděl? ;)))

Nejlepší odpověď
cochee

Matka přežívá zimu v podzemní komůrce, ale to není ještě hnízdo. Víděl jsem čmeldu zemního v sobotu. Pokud už je venku, může už mít nakladeno, ale nemusí, 10 dní se krmí, než začne klást. Mezitím samozřejmě musí najít skrýš na hnízdění. Oplodněná byla myslím ještě loni.

Další odpovědi
Drap

Ti, co přezimovali, tak ano. Vylétnout jsem letos ještě žádného neviděl.

autacek

Ano, už hnízdí.