réza9107

Hmotnost rozpuštěné látky? P.S. spěchá

Máme 26%, ve kterém je 384g rozpouštědla.Jkaá je hmotnost rozpuštěné látky? Nevíte někdo postup výpočtu? Výsledek vím, ale je mi na nic, když nevím, jak to vypočítat. Učím se na písemku. Není to domácí úkol. Nevíte tedy někdo porsí, jaký je postu výpočtu?

Odpovědi
mosoj

Podívej se tady jsem na podobnou otázku odpovídal.
Kupodivu to nikdo nesmazal.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/hmotnost-rozpustedla

arygnoc

obyčajná rovnica o jednej neznámej.
len si ju musíte zostaviť.

údajov na to máte dostatok.

réza9107

arygnoc:
jen mneší problém, takové rovnice jsme se ještě neučili :(

réza9107

mosoj:
zadání je uplně jiné. Tam se ptám na hmotnost rozpuštědla. A tady na hmotnost rozpuštěné látky. To jsou uplně odlišná zadání. Prosím nevíte, jak tenhle tip příkladu vypočítat? Všechny tipy jsem už zmákla, ale na tenhle nemůžu přijít.