davestejk

Hmotnost koule?

Můžete mi prosím pomoci s úkolem do dementní matiky? (prosím ne jen výseldek)
zadání: Vypočtěte hmotnost mosazné koule jejíž vnější průměr je 12 cm a tlouštka stěny 2 mm.(je tam vzduchoprázno)
vím že: V= (4/3) x 3,14 x r3 a také S= 4 × 3,14 x r2

Děkuji za odpovědi ,nesmím propadnout :( :) :) :)

Nejlepší odpověď
www

Na DÚ pomohu jen odkazem na postup, sorry.

Zdroj: forum.matweb.cz/vi­ewtopic.php?id=34128

Další odpovědi
mosoj

  1. Vypočti si objem koule o průměru 12 cm
  2. Vypočti další objem koule o průměru 12 – 0,2
  3. 2. objem odečti od prvního a dostaneš čistý objem mosazi.
  4. Objem mosazi vynásob specifickou vahou mosazi a máš hmotnost koule.

Dochy

a hlavně nevěř všemu co Ti někdo napíše, mohou v tom být chybky 😉
mosoj to má hezky až na chybu v průměru vnitřní koule.
Doplňuji:
„uz jsem na to přišel sám,… chtělo se zamyslet…“ = to je samozřejmě nejlepší výsledek 😉

davestejk

děkuji

davestejk

děkuji za odpověd, uz jsem na to přišel sám,… chtělo se zamyslet.....