Reis

Hmotná odpovědnost

V jaké výši můžu srazit zaměstnanci dlužné manko, které vzniklo průkazně jeho chybou při inventuře ve výši 8.900,–, plat zaměstnance měsíčně činní cca 10.000,–čistého, mohu tuto částku srazit najednou?Zaměstanec končí v pracovním poměru, tudíž nelze domluvit splátkový kalendář.Musím nechat nějakou částku na jeho účtě, něco jako životní minimum?

Odpovědi
Drap

Pokud končía neni záruka že by splácel můžete strhnout jednorázově. Ale i při skončení lze ze zaměstnancem dohodnout a oboustraně podepsat splátkový kalendář na uhrazení manka.

mosoj

Vím jenom že nemůžete. Musíte mu určitou částku danou zákonem ponechat. Kolik je to dnes, ale nevím. Snad životní minimum, ale nejsem si jistý. Bude lepší když si to někde ověříte.