brichta

Hlídání příchozích emailů

Mám nastavéného Pošťáka, který mně hlídá a hlásí příchozí emaily. Někdy mně je však nahlásí s několikaminutovým zpožděním, ale já bych potřeboval, aby mně mail nahlásil okamžitě, jakmile mně přistane do schránky. Dá se to nějak zařídit???

Nejlepší odpověď
Johny_r

Nedá. Všechny programy tohoto typu (počínaje pošťákem (zřejmě od Seznamu?) a konče jakýmkoli emailovým klientem – Outlook, Thunderbird, Entourage…) fungují na tom principu, že v definovaném intervalu zkontrolují obsah schránky. Schránka sama o sobě neumí poslat někam informaci o tom, že v ní „přistál“ nový mail. Program se do ní musí aktivně podívat. Takže rozhodující je, jak je nastaven tento interval. Pokud bude nastaven na 10 minut, tak Vám nový mail naskočí vždy po těch 10 minutách. Řešením je tedy nastavit tento interval kratší. Třeba na 1 minutu. To se ale může leckdy stát, že než zkontroluje maily, už bude muset kontrolovat znova. Rozumné nastavení vidím tak od 5 minut výš (dle potřeby).