maarketa

Hlen ve stolici

Dobrý den,chtěla sem se zeptat.Syn (9,5 měsíce) měl dneska ve stolici velký kus hleny.Normálně má stolii velmi tuhou jako velký „bobek“..Včera už ji měl trošku řidší a dneska jak michane vajička s tím hlenem,nevíte co to znamena??Děkuji moc.Jinak nemocný není,kojený není a roste mu zoubeček:jí iž hodně věci nic nového sem nepřidala..Děkuji

Nejlepší odpověď
bond73

Domnivam se,ze tyto problemy jsou spojene s rustem zubu,asi urcite vas syn hodne slinta,jelikoz se snazi zvlacnit dasne ,ktere se napinaji a tim se do jeho zazivaciho traktu dostava hodne slin a hlenu a pak se tedy ukazuji ve stolici,pokud vas syn nevykazuje znamky jakekoli nemoci a nema nijake teploty ,neni to nic, cim by jste se mela znepokojovat,ale neustale to hlidejte, pokud by stolice byla hodne ridka zkuste ryzovy vyvar trochu to synovy osladte,aby vam to vypil a bude v poradku, v jinych pripadech, kdy se objevi neco co vam prijde neobvykle a nebo se objevi teploty ihned vyhledejte lekare. Nashledanou

Další odpovědi
Nuk nuk

Jak už je zde zmíněno, může to skutečně souviset s růstem zoubků. Někde Vám sce řeknou, že rostoucí zuby průjem nezpůsobují, ale každé dítě na to reaguje jinak.

Nicméně… ten hlen může být zapřičiněný i rýmou, i třeba velmi slabou. Takhle malé dítě obvykle ještě nesmrká a pokud hlen neodsajete, dostane se buď do plic (to je ten horší případ) nebo do trávicího traktu a jím potom do stolice, kterou může i „zředit“. Ale to je naprosto v pořádku a není se čeho děsit.

Může to souviset samozřejmě i se stravou. Pokud mu dáváte „skleničky“, pak by to nemělo být ono, ale jestliže mu vaříte vlastní, pak to mohla způsobit nějaká drobná přehlédnutelná vada nějaké potraviny.Opět by ale nemělo jít o žádnou katastrofu.

Pokud Váš synek nebude mít horečku, neobjeví se nějaké další příznaky, nebo pokud nebude stolička řídká více než 3× za den, asi bych to svedla na zuby a nějak se tím netrápila. Pokud by byla častější, zkuste Smectu (mě jí teda můj synek pít nechtěl) nebo Nutrolin B. Nakaždý pád dávejte hodně tekutin. Lékaře bych navštívila až jedině v případě, že by se stav hodně zhoršil a měla byste dojem, že to není těmi zoubky.

Michal

Odpad odchází z těla různě.Potem,stolicí ,močí ap. U malinkého tvorečka mohou být i jiné příčiny například zmíněné zoubky.Pohlídejte synovi více stravu a pokud se budou problémy opakovat navštivte pediatra. Utěšování" to nic není "je v pořádku,ale jistota a klid pro vás je lékař!!!Malinkému hodně zdraví a Vám klid.