Chicony

Hledat odborníky?

vím, že toho na internetu opravdu hodně, ale jsem liný tak se mi to nechtělo hledat
chtěl bych se tedy zeptat, když vám je ještě 17 let, platíte za fyzioterapeuta?
ještě něco cvičil jsem už tak půl roku, ale to mi bylo sotva 14 a to jsem opravdu nic nevěděl, jde mi o to, že nechci mít nějaké problémy do budoucna se svalama s páteří, jenže na světě už existuje tolik léku, tolik informací, že opravdu nevím co si přečíst první a navíc ti říkají to ti tamto, tak ani nevím komu mám věřit.. pletu tady jabka s hruškama nejspíš, ale jde mi o to, že jsem nedávno četl, že hluboký dřep je nejlepší jenomže když se ho pokouším udělat tak mě začínají bolet bedra.. a zdá se mi páteř naklání do boku. chtěl bych začít cvičit pořádně, ale bojím se těch rizik co budou kvůli toho, že třeba jednou špatně vydechnu:) tak moje celková otázka zní.. mám vyhledat pomoct oborníka? či snad mám dělat nějaké cviky na záda? co byste dělali vy?

Nejlepší odpověď
gecco

Rozhodně vyhledej odborníka – ortopeda, sportovního lékaře, rehabilitačního lékaře…
Ten ti jednak poradí cviky (které potřebuješ) – ale i tě naučí, jak je správně provádět (jinak si spíše ublížíš, než pomůžeš)…

Další odpovědi
marci1

Pokud napíšeš, že jsi líný hledat na netu, tak se nediv, že ti asi nikdo neodpoví. 🙂

Chicony

dobře:) měl jsem napsat, že nevím kde hledat.. tak jsem myslel, že možná někdo bude mít s tímhle zkušenosti:)