HarpPlayer

Lze v Google Docs nějak najít soubory, které obsahují určitý řetězec znaků?

Dotaz:

  1. používáte on-line uložení dokumentů na https://docs.go­ogle.com ?
  2. lze zde nějak najít soubory, které OBSAHUJÍ určitý řetězec znaků?
  3. příklad: potřeboval bych otevřít všechny soubory, které obsahují určitý email…

Díky moc!

Odpovědi
Dochy

ano, vyhledávání na google drive funguje. Dostaneš seznam souborů, které daný řetězec obsahují. Vyhledává se jak název tak obsah (obsah nejspíše jen u některých podporovaných souborů, mně to teď vrátilo v seznamu spoustu .doc, tj. MS Word dokument)

Hlada

Asi nemám dost bujnou fantazii, ale nenapadá mě sebemenší důvod k ukládání souborů jinam, než na svá média, která mám pod kontrolou. Vždyť uložení 1GB dat dneska stojí 1 Kč!

JohnnyH

skus ctrl+F / fn+F
=vyhladavanie

Dochy

Hlada: Tak mi to teď máme jako korporátní úložiště v rámci úprku od MS. Předpokládám, že v tomto případě asi googlu něco platíme, ale zřejmě to bude výrazně výhodnější než licence na MS.

HarpPlayer

A mohl byste mi prosím poradit, jak to mám zkusit – a kde to mám hledat, když mám jako obyčejný smrtelník normální
https://docs.go­ogle.com/

Díky moc!

Dochy

já na této stránce mám v záhlaví pole pro vyhledávání. Nic víc snad není třeba…

Dochy

(zkusil jsem jak s přihlášením pod firemní účet, tak pod osobní)