Avatar uživatele
kosaaaak

Hledáme slovo… (4.díl)

To slovo je dobré mít v autě, když je teplo.
To slovo může viset jen tak na rameni.
To slovo nám může sebrat kus života.
To slovo může být zabodnuté do země.
To slovo může být plné i prázdné.
To slovo může být ze dřeva, z plastu i z kamene.
V tom slově jsme si všichni rovni.

Jaké je to slovo?
Doplňuji:
Tak protože nikdo neuhádl tak nezbývá než prozradit že to hledané slovo bylo „BASA“.

  • basu piv je dobré mít v autě když je teplo
  • na basu neboli baskytaru existují popruhy stejně jako na normální kytaru
  • basa, vězení nebo taky lapák nám může sebrat léta života
  • basa neboli kontrabas má ve spodu bodec kterým se opírá o zem, jinak by si všichni basisti uhnali kýlu
  • plná i prázdná může být opět basa piv
  • ze dřeva je kontrabas, z plastu je ta pivní basa a z kamene se stavěly věznice
  • a ve vězení jsou si všichni rovni, všichni dostanou stejný hadry, kartáček na zuby a stane se z nich nežádoucí zboží nehledě na dosažené vzdělání a postavení

Takže to je tak asi všechno, protože už mi další takovéto hádanky vždy do 2 minut zmizely, tak je asi nemá smysl dál vkládat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? flodur, barnajka, fablen, anonym, casey, Nanoon před 4618 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Souhlasím s Tomem. Proč se ptáte, když odpověď znáte?
Doplňuji:
Znáte-li odpověď, domnívám se, že jste měl svou otázku formulovat jinak…

Jsou přece dvě varianty – na hádanku neznáte odpověď, chcete se ji dovědět – to není zřejmě váš případ. Odpověď předem znáte, vkládáte otázku jen pro pobavení, občas budiž, pak jde ale o zábavu … Je vhodné přemýšlet víc o formulaci svých otázek…
Nechápu – proč máte potřebu se stále předvádět, být zajímavý???

Postupně na vaše dotazy negativně reagují i další uživatelé – viz hanulka. Opravdu platí – všeho s mírou.

Pro každého by mělo platit: Zastav se, zamysli se, změň se.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Říká se,že dobrý vtip,má být,jasný a stručný.Nemělo by to platit,i pro tuto hádanku? Pro mne,už je to nuda.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Myslím, že už to stačilo-všeho moc škodí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barnajka

2 indicie by se mi krásně hodily na zrcadlo: rozbiješ zrcadlo a máš 7 let neštěstí (tj. sebere ti kus života). V zrcadle jsme si všichni rovni (a v první řadě jsme rovni sami sobě, protže zrcadlo nás ukáže takové, jací doopravdy jsme). Zrcadlo čistě teoreticky může mít rám ze dřeva, plastu i kamene.
Ale zrcadlo zabodnuté do země, nebo visící jen tak na rameni…to jsem ještě asi neviděla :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Jsem úplně mimo,nic mě nenapadá.Ale takový otázky se mi líbí,odpověď se nedá jen tak najít na netu,ale nutí lidi přemýšlet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mucillinka

Jaké je to slovo? No to by mě zajímalo :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nanoon

Tak jsem nad tím přemýšlel a něco celkem výstižného mě napadlo. Ono slovo ale dle mého názoru nesedí s „To slovo může viset jen tak na rameni.“ a s „To slovo může být zabodnuté do země.“

Myslel jsem, že by to mohl být „chládek“.

  1. V horku je určitě příjemné mít v autě chládek.
  2. V tomto případě to je ovšem trochu podivné
  3. V chládku můžeme bez problému ztratit i kus života.
  4. Tak chládek, vězení leží na zemi, ale přímo „zabodnuté“ se mi také moc nezdá.
  5. V nějakém chládku,vězení, je plno lidí, jinde méně.
  6. Chládek, vězení může být prakticky z čehokoliv

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gepik

Navíc se mi zdá otázka špatně položena. Slovo je, podle mě, „skupina hlásek tvořící ustálený celek a mající svůj ustálený význam. Je jednotkou slovní zásoby“. K čemu je mi v autě skupina hlásek? Jak může být skupina hlásek ze dřeva? Správně má být „ten předmět“, ale pak už otázka nesedí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

láhev ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

kolo?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kerberus

Nechápu, jak můžeme mít slovo na uvedených místech … Slovo přece pojmenovává skutečnost, věc, předmět …

Úplně nesmyslná otázka …

před 4622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kosaaaak

Není to nesmyslná otázka, jen je u toho potřeba trochu přemýšlet. Možná v tom bude problém. :)

před 4622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kosaaaak

Není to nesmyslná otázka, jen je u toho potřeba trochu přemýšlet. Možná v tom bude problém. :)

před 4622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Víte, co vyjadřuje pojem slovo? Pojmenováná určitou sktuečnost. Každý myslící jedinec potvrdí, že slovo nenosím přes rameno, že slovo nemohu mít v autě atd.

Je to hádanka jen pro efekt, je příliš dlouhá, nelogická a svědčí o neznalosti pojmů z českého jazyka.

Jak mohu přemýšlet o nesprávné formulaci, když odporuje zásadám vyjadřování?

před 4622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kosaaaak

čut čut čut

před 4622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kosaaaak

Myslím že hádanky a hlavolamy nebudou zrovna tvá parketa, tak to prostě neřeš.

před 4622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

herbabus má pravdu

před 4622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kosaaaak

Právě že nemá, jak už sem zmínil několikrát, hledáme „slovo“ (doprkvančic vždyť se tak jmenuje i ta otázka). Nehledáme předmět, ale slovo, a slovo, představuje předmět či předměty. Většina to vcelku rychle pochopila, ale jak se říká: Chytrému napověz…

před 4622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Můžete si přečíst odkaz
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-prozradit-spravnou-odpoved-na-hledame-slovo-4

před 4621 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Gepíku, konečně jedinec, který si uvědomil, že slovo nemůže být v autě, nemůže růst ze země atd.
V této i předchozích třech otázkách jsem upozornila uživatele kosaaaaka, že jde o nesmyl, vložila dokonce otázku, ať mně někdo vysvětlí, jak mohu slovo nosit přes rameno, jak může růst ze země… Obdržela od jsem kosaaaaka různé tituly, nařčení, prohlášení za „inteligentní“. Byla urážena … uživatel trval na svém, i když šlo o nesmysl …
Ještě jednou díky.

před 4617 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kosaaaak

Šlo prostě o to, doplnit za výraz „TO SLOVO“ určité slovo, kupříkladu slovo KNIHA.
Asi jsem to holt podal příliš složitě. Každopádně pokud takhle řešíš obyčejnou hádanku,
nedokážu si představit jaké problémy jsi musela mít třeba s takovým Erbenem nebo Nerudou a o matematice ani nemluvě, třeba takové neznámé číslo X, to musel být oříšek.

před 4616 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Kosaaaaku, volte slova. 1. Neznáte mě, abyste mohl posuzovat, co zvládnu či nezvládnu.

2. Nemohu za to, že nevíte, jaký význam má v češtině pojem slovo. Nemá smysl opakovat, že slovo pojmenováná, nemůže tedy viset, růst… To je mlácení prázdné slámy … I hádanka musí mít logiku…

před 4615 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Podle některých vašich odpovědí zjišťuji, že rád střílíte od boku, a proto vaše některé informace jsou chybné… Klidně si můžete projít některé své odpovědi, na něž jsem reagovala v diskuzi.
Navíc bez odkazů nelze vaše odpovědi ověřit.

před 4615 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Dalši diskuze je pod mou důstojnost.

před 4621 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kosaaaak

tak na tohle se dá odpovědět už jedině smajlíkem

před 4621 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby