Odpověď 1

Pomůžete najít starší pohádku podle popisu v doplnění otázky?

Hlavní hrdina pomůže kouzelné bytosti, která mu za odměnu daruje kouzelný věneček, který když si nasadí stane neviditelným.
Dorazí do království kde princezna pokládá otázky a když nápadník nezná odpověď je potrestán.
Náš hrdina se rozhodne zúčastnit.
Večer princeznu sleduje, ta se vydá do jeskyně za králem podsvětí, který ji sdělí hádanku i odpověď.
Hrdina ji vyslechne a následující den správně odpoví.

Hledám starší pohádku

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Podle popisu mě to vyplivlo O Janovi a podivuhodném příteli. Zkus, nevím.

Další odpovědi
Mr. Marek

Nejkrásnější hádanka

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Odpověď 1

Ta byla natočena později podle pohádky, kterou hledám ale děkuji za snahu.

NoFear

Jak moc je stará? Pokud byla předlohou pro „Nejkrásnější hádanku,“ není to tato:
https://www.csfd­.cz/film/924728-jak-princezna-hadala-az-prohadala/komen­tare/ ?

Odpověď 1

Tato je stará až moc.
Tu co myslím já je barevná typuji období po komunistech.
Česká nebo zahraniční to nevím.
Občas ji dávaly v televizi o vánocích.
Ale zajímavý tip škoda, že se nedá sehnat.

Odpověď 1

Ano to je ona o Janovi a podivuhodném příteli.
Co já se jí nahledala děkuji.