láďa1

Hledám program typu-Elektroměr Pro PC 2008,jenže tento je na XP a já potřebuji na WIN 7.

Nejlepší odpověď
casey

tak jsem koukal na ten program. Potrebuje nastavit jaky mas monitor a kolik disku mas v pc.
1.program, ktery by umel skutecne merit, by meril a tyto odpovedi by nepotreboval
2.At jsem nastavil jakykoliv pocet disku, meril mi spotrebu 140w, coz je nesmysl, mam skutecnym hardwarovym merakem zjisteno, ze odebira 190 – 500 W dle zatizeni.

Tvurce programu uz v teto verzi priznava, ze to nefunguje a prislibil novou verzi, kde by uzivatel sam mohl nastavit spotrebu sveho pc, cimz by program pouze prepocitaval kw na kc. Navic nepresne, nebot spotreba pc se s jeho vytizenim meni i o vice nez dvojnasobek, coz by nebylo zohledneno.

upgrade na nove systemy nastesti uz neudelal.

Další odpovědi
NotFound

Bohužel 99% desktopových PC softwarové měření spotřeby neumožňuje, o téhle funkci jsem slyšel jen u serverů. Programy tohohle typu nejspíše spotřebu jen odhadují podle komponent a zatížení CPU.
Vetšina PC totiž výrazně mění spotřebu podle zatížení (náročná hra může u výkonného herního PC zvednout spotřebu i na 500–1000W, záleží na komponentech).
Odhad spotřeby PC si jde spočítat třeba na mém odkazu (anglicky), tu je ovšem potřeba ještě vydělit účinností zdroje (levné zdroje 0,5–0,7; dražší 0,7–0,9). Výsledná spotřeba je odhad maximální spotřeby PC, při běžné kancelářské práci však může brát třeba jen 1/3 této hodnoty.

A než tato hromada výpočtů a odhadů, tak je lepší si pořídit wattmetr do zásuvky, dražší modely možná umí i posílat hodnoty do PC, ale asi budou opravdu drahé.

Zdroj: http://extreme­.outervision.com/psu­calculatorlite­.jsp