perumax

Hledám písničku

z 6O-70 let zháním písničku kterou spíval K.Gott NAPSAL JI A.Ulm.Jmenuje se táta.
Začíná:Já mohl mýt tak sedm let když táta můj si ke mě sed on oči mýval z ocelí.Však temkrát změkly jako mech a slzy tekly v zástupech já povídám jako dospělí.
Doplňuji:
Nejsem si přesně jist že to je Gott ale naši to říkaly.je to moc stará písnička

Odpovědi
smoulolinka

prošla jsem Gottovu diskografii- existují písně Tátovi a Táto, zůstaň alespoň do Vánoc…Táta jsem nikde nenašla

LejdyTerr

Nevím, že by tato píseň existovala…A pro­símtě, piš alespoň trochu pravopisně:-D

Lencis

Písnička neexistuje, nebo ji nenazpíval Gott, nenapsal Ulm, nejmenuje se táta a nemá text, který jsi napsala (a to nemluvím o pravopise, ale jen o významu)

Bohužel…

alenka901

neexistuje třeba jsi si to spletla

jarčáč

obávám se, že ji budeš hledat asi ještě hodně dlouho 🙂
Gottovi písničky mám doma skoro všechny, ale tahle mezi nima určitě není.

Attack-design

ano ty dvě osoby nejdou dohromady

larisa

Pripomína mi to pieseň, ktorú možno spieval Gott, názov neviem, ale podobnú pieseň spieval aj Aznavour, aj Judita Čeřovská s iným textom pod názvom Múj ideál a je aj na Youtube. Dúfam, že je to ona.

Sysa

Písnička se jmenuje Táto, nech ten pláč a nazpíval ji Aleš Ulm.
Já moh mít tak sedum let,
když táta můj si ke mně sed,
on oči míval z ocelí.

Tenkrát změkli jako mech
a slzy tekly v zástupech,
já povídám jako dospělý.

Dávno jsi velkej,
táto, nech ten pláč,
když nám po ní zbyl jen obraz v rámu,
spolu si najdem novou mámu,
táto, táto, nejsi poražen,
táto, táto, chce tě fúra žen,
tak táto, nech ten pláč.

Léta jdou, je jedno čí,
teď syn mi kouká do očí,
v nich pramení řeka slzavá.

Proč souzen jsem a z jakejch vin,
že zbyl mi jen ten malej syn,
co říká: Muž se nevzdává.

Dávno jsi velkej,
táto, nech ten pláč,
když nám po ní zbyl jen obraz v rámu,
spolu si najdem novou mámu,
táto, táto, nejsi poražen,
táto, táto, chce tě fúra žen,
tak táto, nech ten pláč.

Tak táto, nech ten pláč.