Avatar uživatele
uncle Sam

Neznáte někdo tento dobrodružný film?

Sháním název dobrodružného filmu. Viděl jsem jen začátek asi před deseti lety. Tipuju, že to byl film tak ze 60. až 70. let, asi americký. Bylo to o ostrově s pokladem. Odehrávalo se to asi ve 2. půlce 19. století nebo na počátku 20. století.

Na začátku byl tropický ostrov. Nějakého chlapa pronásledovali nějací bandité nebo piráti. Postřelili ho, on utekl do jeskyně, kde byly cihly zlata – poklad. Začal připravovat výbušniny, říkal že to zlato ti banditi nedostanou a chtěl tu jeskyni s pokladem a se sebou vyhodí do luftu. Nevím, jestli se mu to podařilo.

Pak se děj přesunul do civilizace. Probíhala dražba toho ostrova. Byl tam zloduch, co věděl, že na to ostrově je poklad. Ostatní o pokladu nevěděli. Myslím, že zloduch se ho snažil koupit, ale nakonec byl vydražen za velkou cenu někým, kdo o tom pokladu nevěděl. Pak vyplouvala loď. Myslím, že to nebyla dřevěná loď, ale nějaký parník, proto se to asi odehrávalo až někdy ve 2. půlce 19. století nebo později, protože dříve parníky nebyly. Možná ta loď plula na ten ostrov, možná plula někam úplně jinam, to nevím.

Na té lodi byli dva lidé – hlavní hrdinové filmu. Mladý vysoký kluk, myslím že měl hnědé kudrnaté vlasy. A starší pán, poloplešatý, s knírkem a brýlemi. Vypadal jako Jaroslav Uhlíř, český zpěvák :D Ten pán tvořil takovou komickou vložku toho filmu – podle toho jak vypadal a jak se choval. Nevím v jakém byli spolu vztahu a o ostrově s pokladem nevěděli nic.

Pluli na té lodi a v noci ten kluk probudil toho pána, že loď hoří. Vyběhli z kajuty a hledali posádku lodi. Členové posádky byli ovšem všichni mrtví! Najednou ty dva napadli mořské příšery! Byli to jakýsi obojživelní žabí lidé. Vysocí jako člověk, zelenou kůži, místo prstů plovací blány. Pohybovali se pomalu, máchali rukama ve vzduchu a vydávali děsivé skřeky. Dneska bych se tomu smál, ale tenkrát jsem se bál (byl jsem dítě). Ti dva před těmi příšery utekli do kajuty. Ty se tam za chvíli dostali a tak utekli do jiné kajuty. Ta loď už hořela hodně a tak skočili do moře.

Probudili se na pláži toho ostrova s pokladem, když byl den. První se probudil ten mladší a toho staršího vzbudil a říkal, že jsou na pevné zemi. a že jsou zachráněni. Byli šťastní. Ten starší pán byl celý obalen v nějakých chaluhách a řasách z moře. Pamatuju si, že říkal: " Najdeme nějakou pěknou restauraci." Což bylo vtipné, když si vezmeme, že byli na opuštěném ostrově, tolik k té komické vložce.

Víc už si nepamatuju, myslí, že jsem se přestal dívat. Zkrátka byli na ostrově, kde byl ten poklad. Měli tam být dinosauři, různé obludy (viz na moři ti obojživelní lidé), bandité nebo piráti, možná domorodci. Jak to dopadlo, vůbec nevím.

Nevíte někdo, co to bylo za film? :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3360 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek