pas

hledám historický film

který pojednává o vzniku Československa a jeho děj se odehrává zhruba v letech 1919–1920 Kdy ČS jednotky dislokované především na Moravě napochodovaly na Slovensko a tím zabranily jeho příčlenění k Madársku.Film vznikl někdy kolem roku1980

Odpovědi
led

Možno vám pomôže pri hľadaní 100 rokov filmu (1912–2012):
Chronologický seznam českých filmů, před rokem 1918/19 také rakousko-uherských s účastí tvůrců z českých zemí, v letech 1918–39 a 1945–92/93 filmů československých, v letech 1939–45 českých a německých s účastí tvůrců z českých zemí.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_%C4%8Desk%C3%BDch_fil­m%C5%AF

Mohol by to byť film Nikola Šuhaj loupežník (1977), kde na príbehu vojenského zbeha na Podkarpatskej Rusi ukazuje nástup „českých“ vojenských a policajných jednotie novovzniknutého Československého štátu. Dej sa odohráva okolo roku 1920.

pas

Děkuji za odkaz.Nikola Šuhaj to není,díky

arygnoc

pripájam sa k led, tiež by ma to zaujímalo.
i som pátral a pátram a nenachádzam, no uvidíme.

led

Ak sa vám podarí film vypátrať, prosím o jeho názov. Ďakujem