Rufus

Hledám aspoň text písně Karla Černocha.

Ve více asi nemohu doufat, videoklipy byly tenkrát na houbách, i když začáteční melodii písně v pohodě zanotuji. Píseň začínala slovy: 24.05, město spí, země dýchá, těžká vůně kaštanů…lalala, dál nevím. Něco jsem prohledala, ale nijak důkladně, přesto bych ráda, kdyby někdo starší si vzpomněl…díky.
Doplňuji:
Nene, netrefil se nikdo, ta píseň začínala přesně jak jsem popsala, ale na klavíru jsem ji nemohla vyťukat / hraji na klavír normálně…/, on ji začíná zpívat dost potichu a celá píseň byla trochu obskurní…právě na začátku začíná spoustou meziakordů, ale ještě se budu s tím trápít a když chytnu jednoduchý nápěv, hodím jej sem a možná se někdo chytne…jinak díky.

Nejlepší odpověď
Jikra

Písnička se jmenuje „18 minut“ je z LP desky „Páteční“ rok 1967 a nazpíval jí jako zpěvák beatové skupiny Juventus.

Další odpovědi
pokazdejinak

taky jsem našla název Osmnáct minut, ale Jirka byl o fous rychlejší :)

tak navíc malinká ukázka textu:
http://kostlan­.blog.respekt­.ihned.cz/c1-45995090-noc-kdy-priletaji-carodejnice

  • jediná, co jsem našla…

Doplňuji:
… opravdu je to Osmnáct minut, ten tichý začátek viz. ukázka č. 6 na téhle stránce:
http://www.su­praphon.cz/cs/ka­talog/databaze-titulu/detail-titulu/?idtitu­lu=2012521

Terryle

A pozor, mně se ji povedlo najít k přehráti a s kusem snahy možná i k dalšímu užití :o) http://kejvac­ka.webovastran­ka.cz/file/1391/5400
Text jsem nenašla – text se mi vypátrat nepovedlo. To se mi snad ještě nestalo. Dobře utajená písnička, jen co je pravda… :o/

panenka

ta píseň se jmenovala „18 minut“ ale nevím zda jí někde vyhledáš mě se to taky nepodařilo,ale našla jsem ti tento článek.

V roce 1969 ještě vyhrál hudební soutěž Bratislavská lyra. Poté přišel zákaz vystupování, pravděpodobně kvůli textu, tehdy dva roky staré písně, 18 minut, který údajně upozorňoval na okupaci. „Dvacet čtyři nula pět, město spí, země dýchá…“ se Černoch stáhnul do divadla, ke zpěvu se postupně vracel až po roce 1971.

tak možná proto ju nikde nevyhledáš

http://www.ct24­.cz/srpen-1968/kultura/25433-srpen-v-hudbe-emigrace-komplikace-a-modlitba/