Avatar uživatele
janani

Poadíte, kde hledat své předky – víc v doplnění?

Myslela jsem, že v době nevolnictví museli být všichni zapsáni. V jakém případě tomu tak nemuselo být? A v jakých dokladech bych své předky mohla nalézt? V rodokmenu jsem se dostala do r. 1698, matrika je vedena od r. 1694.

Původní neotázka
Hledala jsem v archivu v soupisech poddaných a zjistila jsem, že moji předkové nebyli v těchto soupisech uvedeni.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 2450 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zaregistruj se na webu myheritage.com, založ tam svůj rodokmen a vyplň všechny své předky kam až je znáš nebo umíš dohledat … pak si zaplatíš premium členství a díky němu ti systém začne dohledávat ostatní předky sám z ostatních známých rodokmenů které buď vložili jiní uživatelé stejně jako ty, nebo které vložili provozovatelé webu opisem z různých matrik, kronik, či jiných historických podkladů. Je to moderní a v dnešní době možná ten nejspolehlviější způsob jak svůj rodokmen prohledat co nejdál je to vůbec možné.

Kdyby existovalo nabídl bych nějaké řešení zdarma, ale bohužel existuje pak už jen ještě dražší služba ancestry.com, která v podstatě funguje úplně stejně ale budou za to po tobě chtít ještě víc peněz.

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Odpovědi.cz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Mohli být předci zapsáni na jiném panství. Možná byli i svobodníci. Ještě existují archívy, někde i pozemkové knihy. Je to obtížné dohledávat a často se to nepodaří.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

V dobách nevolnických ještě neexistovala ani příjmení, natož nějaká centrální evidence, takže to bude asi těžké, ne-li nemožné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danina65

Máš moji úctu, je to velká dřina.Starší záznamy se dohledávají na farách, spousta švabachu, latiny, záznamy neúplné, fary vyhořelé.Dál do historie musíš mít předky šlechtu, tam existují záznamy jmenné, lid prostý byl zaznamenán jako tzv zboží o příslušném počtu duší.Přeji mnoho úspěchů a šťastných úlovků

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek