hapiky

Hledal někdy někdo pověstnou zahradu Eden?

Nejlepší odpověď
annas

Ano, Jak to často bývá, informace se různí. Protože jde o mýtus.
Eden ≠ zahrada; Zahrada v Edenu ≠ boží ráj

1. "Výzkumníci věří, že se jim podařilo nalézt biblickou rajskou zahradu. Ta by podle nich mohla ležet v oblasti Iráku, která už je umístěna na seznamu světového dědictví UNESCO.

Bible popisuje oblast kolem zahrady v Genesis a to i za použití rozpoznatelných názvů míst, jako je Etiopie Zmiňuje pramen v zahradě, který se dělí do čtyř hlavních řek včetně Eufratu.“

„Toto vedlo mnoho lidí, včetně biblických učenců, k závěru, že rajská zahrada byla někde v oblasti Středního východu dnes známé jako údolí řek Eufrat a Tigris,“ vysvětluje Morrise.

Nicméně také jedním dechem dodává, že je nepravděpodobné, že by kdy byl objeven přesvědčivý důkaz, že jde skutečně o domov Adama a Evy, protože všechny indicie byly zničeny v jiném biblickém příběhu – velké povodni. „Jak je uvedeno v Genesis – povodeň zcela změnila povrch zeměkoule,“ připomíná a dodává, že právě díky povodni se tyto nálezy mohly usadit kdekoliv po světě" atd.

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/veda-a-technika/veda/192449-kde-lezel-biblicky-eden-vedci-tvrdi-ze-nasli-rajskou-zahradu/

2. Další informace
"Biblická zahrada v Edenu bývá považována za metaforu, symbol původního ideálního světa, kde člověk žil v bezprostřední boží přítomnosti, v harmonii a míru. Neexistoval však skutečně kus země, který odpovídá popisům v Bibli? Nebyl autor biblických veršů inspirován nějakým konkrétním místem na zemi? Nalezneme zahradu z Edenu na mapě dnešního světa?

Kde vlastně biblický Eden ležel? Jaký byl osud zahrady v Edenu po vyhnání Adama s Evou? Přečkal Eden biblickou potopu?
Lidé přinášeli mnoho různých odpovědí. Podle jedněch byl Eden uchráněn před potopou, ale neleží již na zemském povrchu. Byl prý vyzdvižen na nebesa či alespoň nad zemi. Někdo umísťoval Eden do sféry mezi zemí a nebeskou lunou.
Podle druhých sice Eden po vyhnání lidí na zemi zůstal, ale zničila ho potopa.
Mnoho dalších však věřilo a věří, že Eden potopu přečkal a může být nalezen. Byl umísťován do arménského Jerevanu [d], Jeruzaléma, západní Asie, Afriky, Číny, Íránu, na Dálný východ či Hebridy. Spolu se zámořskými objevy začala být biblická zahrada situována do nově objevených zemí, na středoamerické ostrovy, Floridu či do Brazílie. Místem biblické zahrady měly být i dávno ztracené země – Atlantida či některé potopené ostrovy ve Středozemním moři." atd

http://www.my­ty.cz/view.php?cis­loclanku=2007100004

Další odpovědi
Kepler

Hledal, ale nenašel. Nastoupil jsem do špatné tramvaje a ta do Vršovic nejela. Mimo to jsem narazil na dobrou hospůdku a tak jsem další hledání vzdal 🙂

Drap

Nehledal jsem, ale náhodou jsem našel
https://search­.seznam.cz/?q=far­ma+eden+byst%C5%99i­ce+nad+pern%C5%A1tej­nem+nov%C3%BD+dv%C5%A­Fr&oq=Eden+Bys­t%C5%99ice&sou­rceid=szn-HP&sgId=6jQN_­xqvpnATkRfV6Ak­p_NwoknzakS4NTnwNYG-azL%3D%3D&thru­=sug&su=kc&aq=2

anonym

Vždy se najdou i takoví co prošlapávají slepé cestičky, možná ji hledal i Jára Cimrman, ale docela určitě ji nenašel.

hapiky

annas: Děkuji za obšírnou odpověď. Předpokládám, že to místo asi nikdo nikdy nenajde.

annas

Vypadá to tak.