Hledá zaměstnavatel kontakt na ins. správce a hlásí mu že k němu nastoupil zaměstnanec který je v insolvenci?

Nebo je to jen povinnost zaměstnance poslat ins. správci smlouvu o nástupu do zaměstnání?

Odpovědi
Hlada

Povinnost podávat zprávy o příjmu má dlužník. Podmínky jsou součástí usnesení. Aby byly tato podmínky dodrženy, musí se zaměstnavatel dovědět, kam má posílat zabavitelnou část výplaty.

ivzez

Ne, zaměstnavatel nic nehledá, je povinností dlužníka všechny informovat.
Nebude-li dlužník své povinnosti plnit, může mu být oddlužení zrušeno.