ReHu

Hlasy ptáků

Ahoj, prosím, jak rozpoznám podle hlasu datla od strakapouda?
Vím jen, že jeden klove v dávkách, jako samopal, a ten druhý jen takové ťuk, ťuk ťuk, ťuk.
Díky.
Doplňuji:
Je to kousek za vesnicí v listnatém lese.
Díky.

Nejlepší odpověď
atriplex

Pokud se ťukání ozývá z hustého jehličnatého lesa,je to téměř 100% datel. Pokud ťukání slyšíš někde v parku, či v lese kolem vesnic, tak to bude nejspíš strakapoud.

Další odpovědi
ten který je

Datel černý v době námluv se projevuje zvukem jako je krikkrikkrik a tuká o něco pomaleji než strakapoud.Stra­kapoud se projevuje hlasem nějak jako kikkik a v době námluv jako takové mnoukání.