Avatar uživatele
jeje

Poradíte, jak vyřešit popsaný problém u TV?

Dnes mi přestala běžet televize. A Jakožto úplný laik nevím co s tím :) STB prozatím nevedu, do teď běžela normálně i když se to už občas stalo, ale během chvíle to zase šlapalo. Hlásí, že není signál, zkusil jsem znovu naladit kanály a hlásí to abych zkontroloval připojení antény. Co mám zkontrolovat a jak? Na tom jednom káblíku jsem nic nenašel. Asi jedinné co s tím můžu v dané chvíli dělat je to vytáhnout a zase zapojit, ale to nic nedělá :D Díky za radu..
--

Původní neotázka
Hlásí není signál a zkontrolujte připojení antény

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2310 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Máš klasickou anténu, společnou anténu, kabelovku?
Kabelovku či společnou anténu – ověř u dodavatele nebo u sousedů.
Vlastní anténu? zkontroluj zda vypadá ok, zda někde není uvolněný kabel, pokud používáš anténu s aktivním zesilovačem, zkontroluj zda je zdroj funkční a správně připojený.

Dále: můžeš zkusit připojit jinou TV o které víš, že by měla fungovat (ověříš jestli je anténa OK). Zkusit svou TV připojit k jiné anténě o které víš že funguje (ověříš zda je TV OK)… Na toto Ti stačí v blízkém okolí někdo známý, kdo bude ochotný na chvilku půjčit TV a nechat tvou TV vyzkoušet u něj…

Na další už asi budeš potřebovat někoho zkušenějšího, pokud nemáš komplexi vrazit do toho prachy, tak splašit anténáře, nebo nějaký blízký servis nebo v menších městech ochotného prodavače/technika (nikoli prodavače/podavače) z elektry

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Chybí informace, zda máš připojení na společnou anténu jako v paneláku, nebo máš vlastní anténu s napájením anténního zesilovače adaptérem v zásuvce a přes napájecí člen na anténním svodu u televizoru.
V prvním případě sám neuděláš nic, je to práce pro anténního technika. Ve druhém případě je možných závad víc:

  1. Odešla usměrňovací dioda v adaptéru (docela časté)
  2. Špatný kontakt v napájecím členu
  3. Odešel anténní zesilovač nebo do něj zatekla voda
  4. Upadl anténní svod
  5. Anténu někdo ukradl.

Víc mě nenapadá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Co to je to to STB co nevedeš? Já znám pouze STA (Spol.Televizní Anténu).
STB-áky znám pouze z minulosti. 🙂
A teď trochu vážně.
Chtělo by to podrobnější popis anténního systému a připojení na TV.
Jinak bych opakoval více méně Keplera.
Dodal bych ještě možnost zkratu mezi „signálovým“ (středovým) vodičem a stíněním koaxiálu, třeba v připojovacích konektorech, nebo u antény a nebo někde jeho odpojení.
Mohlo by jít také případně i o občasný výpadek, případně zeslabení signálu z vysílače.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radius

Kdo přijímá signál z vlastní antény, tak mohli poblíž spustit vykrývač LTE a ten zarušil TV. Vyřeší to zádrž na LTE (zadrží signály nad kanálem 60). Doporučuju se obrátit na firmu v okolí, která má měřící TV a zkušenosti. Já měl podobný problém a teď mi už všechny programy jdou (i Prima ZOOM a Kino Svět) samozřejmě všechny kanály ČT, Novy, Primy, Barrandovy a všechny hudební jdou také.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek