jeje

Poradíte, jak vyřešit popsaný problém u TV?

Dnes mi přestala běžet televize. A Jakožto úplný laik nevím co s tím :) STB prozatím nevedu, do teď běžela normálně i když se to už občas stalo, ale během chvíle to zase šlapalo. Hlásí, že není signál, zkusil jsem znovu naladit kanály a hlásí to abych zkontroloval připojení antény. Co mám zkontrolovat a jak? Na tom jednom káblíku jsem nic nenašel. Asi jedinné co s tím můžu v dané chvíli dělat je to vytáhnout a zase zapojit, ale to nic nedělá :D Díky za radu..
--

Původní neotázka
Hlásí není signál a zkontrolujte připojení antény

Nejlepší odpověď
Dochy

Máš klasickou anténu, společnou anténu, kabelovku?
Kabelovku či společnou anténu – ověř u dodavatele nebo u sousedů.
Vlastní anténu? zkontroluj zda vypadá ok, zda někde není uvolněný kabel, pokud používáš anténu s aktivním zesilovačem, zkontroluj zda je zdroj funkční a správně připojený.

Dále: můžeš zkusit připojit jinou TV o které víš, že by měla fungovat (ověříš jestli je anténa OK). Zkusit svou TV připojit k jiné anténě o které víš že funguje (ověříš zda je TV OK)… Na toto Ti stačí v blízkém okolí někdo známý, kdo bude ochotný na chvilku půjčit TV a nechat tvou TV vyzkoušet u něj…

Na další už asi budeš potřebovat někoho zkušenějšího, pokud nemáš komplexi vrazit do toho prachy, tak splašit anténáře, nebo nějaký blízký servis nebo v menších městech ochotného prodavače/technika (nikoli prodavače/podavače) z elektry

Další odpovědi
Kepler

Chybí informace, zda máš připojení na společnou anténu jako v paneláku, nebo máš vlastní anténu s napájením anténního zesilovače adaptérem v zásuvce a přes napájecí člen na anténním svodu u televizoru.
V prvním případě sám neuděláš nic, je to práce pro anténního technika. Ve druhém případě je možných závad víc:

  1. Odešla usměrňovací dioda v adaptéru (docela časté)
  2. Špatný kontakt v napájecím členu
  3. Odešel anténní zesilovač nebo do něj zatekla voda
  4. Upadl anténní svod
  5. Anténu někdo ukradl.

Víc mě nenapadá.

Jiří Bohumil

Co to je to to STB co nevedeš? Já znám pouze STA (Spol.Televizní Anténu).
STB-áky znám pouze z minulosti. 🙂
A teď trochu vážně.
Chtělo by to podrobnější popis anténního systému a připojení na TV.
Jinak bych opakoval více méně Keplera.
Dodal bych ještě možnost zkratu mezi „signálovým“ (středovým) vodičem a stíněním koaxiálu, třeba v připojovacích konektorech, nebo u antény a nebo někde jeho odpojení.
Mohlo by jít také případně i o občasný výpadek, případně zeslabení signálu z vysílače.

Radius

Kdo přijímá signál z vlastní antény, tak mohli poblíž spustit vykrývač LTE a ten zarušil TV. Vyřeší to zádrž na LTE (zadrží signály nad kanálem 60). Doporučuju se obrátit na firmu v okolí, která má měřící TV a zkušenosti. Já měl podobný problém a teď mi už všechny programy jdou (i Prima ZOOM a Kino Svět) samozřejmě všechny kanály ČT, Novy, Primy, Barrandovy a všechny hudební jdou také.