wiera

hl.pracovní poměr při rodič.dovolené

Jsem na RD a zajímalo by mě, zda mohu být zaměstnaná na hlavní pracovní poměr a přitom pobírat RP. Pro dítě hlídání mám.

Odpovědi
hanny 2

U pobírání rodičovského příspěvku se nezkoumá to, jak rodič pracuje, ale jak je zajištěna péče o dítě. Pokud bude mít Vaše dítě v době, kdy budete pracovat, zajištěnu řádnou osobní péči jiné zletilé osoby (své babičky či otce), tak můžete pracovat bez jakýchkoliv omezení co do počtu hodin či výdělku. V zájmu dobrých vztahů Vám doporučuji infomovat úřad práce, že se vracíte do zaměstnání a že pro dítě zajistíte řádnou osobní péči prostřednictvím své maminky (či druhého rodiče).
http://www.spol­cest.cz/obcan­ska-poradna-jm/internetova-poradna/1/4700/