LucinkaLLL

Hitler a Stalin

Co měli A.Hitler společného s J.V.Stainem? (Upozorňuji, že to není DÚ, jen mě to zajímá. Tak prosím nemažte).

Nejlepší odpověď
quentos

Oba dva patří mezi největší vrahy v historii lidstva, jejich oběti se počítají na statisíce až miliony. Dokonce se spekuluje, že Stalin nechal povraždit víc lidí než Hitler.
„Stain“ je kouzelný nedoklep – skutečně připomíná „skvrnu“ na pozlátku ruských dějin :{D>

Další odpovědi
anonym

Oba byli posedlí osobní mocí, oba se přitom ´schovávali´ za masy, oba byli demagogy, oba byli ´masovými vrahy´.
Stalin byl ve všech směrech ´úspěšnějším´.
😉

marci1

Jak stručně říct, co měli společného ? Oba dva byli diktátoři.
Podrobněji : http://www.ga­mepark.cz/hitler_a_sta­lin_prekryvaji­ci_se_dvojpor­tret_782952.htm

petra15

Oba byli bezohledni, masovi vrazi a fasisti, pro ktere mel ltdsky zivot jen malou cenu. Ostatne, Napoleon sel do Ruska s 950 000 vojaky, a zpatky prislo jen 25 000, a on to komentoval absolutne odmitave, ze „o nic nejde“, sezene nove vojaky a zase zacne valcit…a rovnou tem novym rekl : " chcete snad zit vecne, vy psi"?

led

Obaja nepochádzali zo štátu, v ktorom nakoniec vládli (Hitler -Rakúsko, Stali -Gruzínsko)
Obaja boli vo svojich revolúčnych začiatkoch väznení za protištátnu činnosť.
Obaja štátnici mali schopnosť ovládať davy. Spôsob ich prejavov, i keď navonok rozdielný, bol vo svojich dôsledkoch rovnaký, dokázal presvedčiť, či priamo sfanatizovať milióny ľudí.
(Hitlerov prejav by som prirovnala k rieke spočiatku ticho tečúcou na rovine, ale zrazu prudko a burácavo padajúcou vodopádom v úzkej užľabine trhajúcou ju v mnohé bočné kanály. Stalin zasa svojim akoby zádumčivým hlasom sprevádzanými pomalými pohybmi nútil davy spozornieť a ticho počúvať, pomalý tok reči, zadierajúcej sa im hlboko do mysli.)
Obaja vodcovia vládli „svojim národom“ silou

mosoj

Tak že mají na svědomí smrt milionů lidí to se ví všeobecně.
Méně se ale ví, že jak Hitler tak Stalin byli přívrženci okultismu a oba dva se snažili získat spojení s bájnou říší Šambalou. Vypadá to, že ale nejaktivnější v tomto byl Stalin. Zorganizoval několik expedic do oblastí kde se tato bájná říše měla nalézat. Hitler dělal to samé !
Do svých služeb získal velmi schopnou vědmu . Veškeré informace o ní podléhaly přísnému utajení a mezi sovětskou elitou se o ní hovořilo jako o Natalii Lvové, což nebylo její skutečné jméno. Ví se , že tato vědma měla fascinující schopnost nabourat se do myšlenek jakéhokoliv člověka. Současně dovedla všechny nepřátele na dálku paralyzovat nebo přímo usmrtit mentálním výbojem.
Možná právě proto se historie ubírala tak jak ji známe. V podstatě všichni Stalinovi odpůrci byli buď zatčeni a popraveni, nebo zahynuli za nejasných a podezřelých okolností či následkem neuvěřitelných ná­hod.

Podle ruského historika Marata Alshulera !!!
Doplňuji:
Bylo by chyba se domnívat, že Stalin byl pouhý vraždící tupec a neinteligentní zrůda, naopak. Přes svoji zrůdnost a paranoiu šlo o inteligentního muže, který svoje kroky pečlivě promýšlel a zvažoval.

bolak

oba měli knírek

NikkiHeat

oba dva měli stejné cíle jako mají dnes mnozí (ano zní to neuvěřitelně ale podobných psychopatů je spousta) akorát ti dnešní nemají takové možnosti neboli svět by jim zatnul tipec

magorvkleci

četl jsem knížku, ve které se tvrdí, že v roce 1913 žili oba pár ulic od sebe ve Vídni a protože oba později vzpomínali, že se chodili po odpolednách procházet do zahrad do Schönbrunnu, je pravděpodobné, že se tam mohli potkávat

Funna

první odpověď je hodně mylná…tihle dva nebyli a už ani nebudou největšími vrahy v dějinách lidstva…tím je zatím stále bůh…v minulosti ten křesťanský, teď ten muslimský…

quentos

když už chceš kritizovat, nauč se pořádně číst… říkám PATŘÍ MEZI největší vrahy, nikoli „jsou největšími vrahy“.
Ale tobě to je jedno, ty si jenom zas musíš plivnout proti mně, ať je to jakkoli nepatřičné a nesmyslné, že jo, ubožačko…

arygnoc

dobu, v ktorej žili.
pohlavie – ale mali každý svoje a veľmi podobné (mužské, možné odchýlky v tvare, veľkosti, …).

no a ešte pár maličkostí.

petra15

super .....:-) kam na to chodis ?

arygnoc

no, nechce sa mi písať to, čo ostatní vedia.
ale pikošky vždy potešia, nie?