Anténka

Co stálo dříve místo dnešní 22.ZŠ v Plzni – Doubravce?

Chtěla jsem se zeptat, zda se dá někde zjistit nebo někdo náhodou neví, co stálo dříve místo dnešní 22.ZŠ v Plzni.. Všem děkuji a pokud máte odkaz na nějakou web stránku, tak můžete zanechat odkaz. Děkuji všem..
Konkrétně od roku 1900 do roku 1965

Nejlepší odpověď
jmhad

Pod hřbitovem U Václava nebylo nic, tedy pole, remízky, louky , pár baráčků mezi tím. Plzeň končila domky v zahrádkách nad silnicí ke konečné trolejbusu. Teprve v šedesátých letech začala výstavba „paneláků“ směrem ke hřbitovu a následně i 22. školy. Na mapě z 19. století je pusto a prázdno. http://mapy.cz/19sto­leti? Ovšem název sousední ulice Mohylová o nějaké „tradici“ pohřbívání svědčí
k doplnění roku jsem odpověděl – já nevím, ale asi jste z místa. Když se vezme Doubravka někdy začátkem 20 let, tak tam byla železniční trať, pod ní jatka a cikánka /chudinská čtvrť / a nad ní spolkový barák.Výše byla silnice a u ní kino. Za silnicí později domky se zahrádkami až k polím a loukám , řekněme k dnešní Mohylové. A pak nic, až do cca onoho roku 1965. Co víc?
http://mapy.cz/19sto­leti?x=13.4296361&y=4­9.7503419&z=1­5&source=stre&id=­146336&q=Na%20Dlou­h%C3%BDch

Další odpovědi
anonym

Jakej myslíš datum?
Doubravku znám velmi dobře,ale jaku spojitost máš na mysli?
Napiš datum.
Tak tam asi nebylo nic.

Anténka

Mám na mysli konkrétně od roku 1900– 1965.
Někde jsem slyšela, že prý zde stála nemocnice

gagaga

http://kontami­nace.cenia.cz/

nevim, jestliVam to pomuze..zkuste si dat historickou mapu a rok snimkovani

ja si v tech mapach rada hledam :)

  • iv-