Krčálek

Historie- dohoda

Proč se vlastně československo nemohlo zúčasnit mnichovské dohody, když se jednalo o nás?

Odpovědi
led

Z pohľadu veľmocí Nemecka a Veľkej Británie by pritomnosť ČSR bola prekážkou pri dohode.
Premiér Veľkej Británie v snahe ochrániť VB pre Nemeckom nemal záujem zaoberať sa preň bezvýznamným Československom. Nemecká diplomacia a armáda dokázali presvedčiť predstaviteľov VB o ich neschopnosti ubrániť sa Nemeckému útoku. Bola to chyba, Wermacht práve naopak posilil obsadením Československých zbrojoviek a zabraním výzbroje ČS armády.
PS.
Pre zaujímavosť, na budovanie ČS.obranných pevností v Ostravsku prispieval aj Rád nemeckých rytierov.