Блaнкa

Hindština – ā

Zdravím, jak se nad „a“ napíše tahle čárka? ā . Díky za odpovědi

Odpovědi
cochee

No vidíš, napsat ji umíš – ale snadný způsob na CZ klávesnici (jako napsat nad písmeno naši čárku, náš háček nebo přehlásku) nenajdeš. Musíš použít Mapu znaků.

Diakritické znaménko se jmenuje macron a podle wiki jej používá z evropských jazyků lotyština a litveština. Tak snad jedině nainstalovat systémově jejich klávesnici, ale vzhledem k tomu, že fyzicky tuto klávesnici těžko sehnat, tak ani neznáme její layout a tudíž nevíme, jak písmeno s macronem napsat.

anonym

Zkus se podívat na ALT + kódové číslo: 0227, 131, 199, 483. Něco z toho by se mělo dát použít.