Hezký den,vážení.Obracím se na Vás s prosbou ve věci dávky ze systému pomoci v hmotné nouzi.

Můžete mi podat kvalifikovanou odpověď související s podáním žádosti o poskytnutí „příspěvku na živobytí“, a sice v souvislosti se stanovením okruhu společně posuzovaných osob v rámci řízení této dávky a s vyživovací povinností? Je správné, že zaopatřené dítě ve věku 33let žijící v domácnosti-tedy v bytě svých rodičů, kteří tento byt mají v osobním vlastnictví, se posuzuje s těmito rodiči, když oni s ním domácnost netvoří? Mezi ním a rodiči neexistuje žádná písemná Náj. smlouva, jen ústní dohoda na platbě nájmu a služeb. Rodiče, i když k tomuto bytu mají zde trvalý pobyt, byt neužívají, protože bydlí v jiném bytě. Jak by měl být správný postup úřadu rozhodujícího o vymezení okruhu společně posuzovaných osob? A jak je to s vyživovací povinností? Setkal jsem se s názorem, že rodiče jsou nadále povinni mne vyživovat, a to i přesto, že tento byt fakticky neužívají. O jaký druh dávky 33letý muž má nárok – je možné žádat i o příspěvek na bydlení či doplatek na bydlení? Děkuji předem za Vaši pozornost.

Nejlepší odpověď
verka

Na vašem věku nezáleží, skutečně mají povinnost vás živit, pokud jsou tam hlášeni k pobytu. To si na nás vymyslel systém, aby nemusel vyplácet podporu v nouzi. Můj otec bral 10.OOO,– důchod, já se synem na ÚP a po podání asi 20ti dokladů jsme nic nedostali. O příspěvek na bydlení se žádá dřív než o hmotnou nouzi, je to povinné a pokud byste na ni měl nárok, tak vám ji potom odečtou od příspěvku na nouzi.

Další odpovědi
BENYTA

Verko,máte jen polovinu palce,o výživování nic nevím,ale znám postup podávání žádostí,teprve po schválení příspěvku na živobytí,což může být životní,nebo jen existenční minimum,si můžete podat žádost – od státu na příspěvek na bydlení,a od města doplatek na bydlení.