enka1

Poradíe, jak je možné vyřešit popsaný problém?

Hezký den,

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Dobrý den, vlastním jednu třetinu domu, dvě třetiny vlastní mladá paní s dítětem na mateřské. Dům potřebuje opravy, novou fasádu, spodek domu je vlhký a hned při vstupu do domu, je cítit plíseň. Na fasádě jsme se dohodly, ale chce nechat omítnout pouze předek domu, protože prý nemá peníze. Je to můj majetek a nechci ho nechat zbytečně chátrat. Lze se nějak bránit?

Odpovědi
klumprt

Napadlo mě koupit od ní část vlastnického podílu za to, že opravu zatáhnete celou sama. Argumentovat zdravím dítěte je taky na místě.

Kepler

Zkuste přemluvit spoluvlastníka domu, ať si vezme hypoteční úvěr. Ten lze použít i na opravy a nemusel by být příliš vysoký, aby jej nemohla splácet. Dobrým argumentem by byla sanace (ozdravění) domu, zvláště pro dítě je plíseň a vlhkost v domě nebezpečná.
Pozn.: chápu, že jste tu nová, ale doporučuju prostudovat si zdejší pravidla a kodex. Tam je popsáno i to, jak má vypadat otázka.

enka1

V suterénu je nebytový prostor, bývalá prádelna cca 24m, chtěla jsem se domluvit, že celý spodek nechám zrekonstruovat na vlastní náklady a udělám si v nevyužité prádelně ateliér. To také zamítla. Ani argument, že v přízemí v tom zápachu plísně nechává kočárek nepomohl. Prý to zase až tak nesmrdí.

enka1

Děkuji za odpověď a omlouvám se, opravdu jsem nová a nezadala jsem správně název o čem má otázka je. Zkoušela jsem se dohodnout a navrhnout, aby si paní vzala hypotéku, ale prý se nebude zadlužovat. Škodlivostí plísní jsem také argumentovala, ale já mám byt v přízemí a paní v patře, tak ji to tak netrápí.

Kepler

Bohužel na rozumné argumenty někdo neslyší. Musí si uvědomit, že plíseň se časem může objevit i u ní a čím déle se opravy budou odkládat, tím dražší budou. Už teď musí ona i její dítě procházet nezdravou částí domu. Její postoj je značně krátkozraký.