Juraskura

Pro jaký herní notebook z níže uvedených se rozhodnout?

Ano 1000× opakované téma, ale kdo nechce ať dál nečte :P

Chci si pořídit herní notebook, hry které by měl bezkompromisně rozjet: Zaklínač 3, Dota 2, Shadow of Mordor (to jsou asi ty nejnáročnější). Pak bych na něm chtěl hrát slabší hry, které musí rozjet pokud rozjede tyto 3, jako například The sims 4, Space Engineers a vše tu vypisovat nebudu :P

Našel jsem 4 notebooky, ale pořád se mezi nimi rozhoduji a potřeboval bych poradit:

https://www.al­za.cz/hp-envy-15-k251nc-natural-silver-d2286743.htm#popis
Tenhle mě zaujal hlavně SSD diskem, ale ten procesor se mi zdá poměrně slabý, jestli by mi někdo mohl napsat, jestli je velký rozdíl co se týče rychlosti mezi SSD a HDD 7200 RPM, byl by hodnej ;)

http://www.czc­.cz/acer-aspire-v15-nitro-vn7-591g-58nm-cerna/168782/pr­odukt
Tenhle mě láká hlavně grafikou, protože má jako jediný z těchto 5 nvidia gtx 860m a ta pokud se nepletu je lepší než gtx 950M, ale nejsem si u něj jistý procesorem a navíc neuvádí otáčky HDD a mám opravdu strach, že tam nacpali jen 5K.

https://www.al­za.cz/asus-n550jx-cn050-sedy-kovovy-sk-verze-d2914559.htm Tento mě samozřejmě láká svou pamětí RAM, ale nevím jestli nebude MSI lepší jako herní notebook. A tady by mě opravdu zajímalo, jestli stojí za tu cenu v poměru cena/výkon, protože já bych chtěl do noťasu vrazit max 25, ale jestli za to bude stát, tak ty 3K si připlatím, ale výš opravdu nepůjdu. ;)

https://www.al­za.cz/msi-gp60-2qf-870cz-leopard-pro-d2407259.htm Konečně MSI, to mě popravdě láká hlavně značkou, ne značkou jako takovou, ale i pro „vychytávky“ MSI, jako Killer LAN, ale nevím jestli ten procesor není zbytečně výkonný a nebude zbytečně jen topit. A tohle jsem si vybral, protože má jediné za tuhle cenu GTX 950M.
Pokud by jste mi mohli poradit,který nebo nějak okomentovat moje názory na ně. Nebo mi doporučit nějaký jiný, ale podmínkou je grafika, která má druhé číslo 5 (u Nvidie) nebo větší.
Předem děkuji všem za jejich odpovědi. ;)

Nejlepší odpověď
huxa

  1. 250GB máš na OS a pár důležitých programů, max. tu dotu a zaklánače, víc her se ti tam nevleze. SSD bývají 5×-10× rychlejší.
  2. Stačí jen trochu hledat, jsou tam 5k otáčky.
  3. 8 či 12 GB ram je zanedbatelné, stejně, pokud budeš ram potřebovat, koupíš si v budoucnu za 1500Kč 16GB paměti. Navíc bez OS, tudíž si připočítej další 1000–2000Kč za windows.
  4. msi umí dělat kompromisy, nedá do notebooku výkonnou grafiku a slabý procesor. Jestli je u notebooků killerlan výhodou bych se docela i hádal…

Procesor zbytečně výkonný.

Osobně bych také šel do MSI, ovšem beru také v úvahu značku, nejedná se tedy o nezaujaté rozhodnutí.

Juraskura

Příspěvek smazán administrátorem.