independent

Herci v divadle pracují, nebo taky jen hrají divadlo?

Nejlepší odpověď
Kepler

To jako, že vyrábějí kulisy nebo uklízejí? Nebo jakou práci máš na mysli? Ne, práce herců je opravdu jen divadlo. Než se předvedou před publikem, tak taky si musí roli nastudovat a chodit na zkoušky. To je vše. Pokud to myslíš tak, jestli mají ještě jiné zaměstnání, pak to nejsou herci z profese, ale ochotníci, amatéři, kteří mají divadlo jako koníčka.

Další odpovědi
led

Hlavnou náplňou práce divadelného herca je naštudovanie a hranie pridelenej postavy počas predstavenia.
Je zopár hercov, ktorí okrem tejto pracovnej činnosti vykonávajú aj riadiacu funkciu – umelecký vedúci, riaditeľ divadla, kde sa vlastne poradie dôležitosti prác mení v prospech funkcie.
Ale na javisku stále platí – nie je tu „funkcia, nadriadený, podriadený“, ale herci a „Najvyšší“ je režisér.
„To jako, že vyrábějí kulisy nebo uklízejí?“ nájdu sa aj takí, v mnohých súkromných divadlách robia aj to, robia naozaj všetko, čo treba k chodu divadla.

anonym

Všichni lidi, co pracují v divadle, tak to dělají hlavně proto, že je to jejich vášeň a láska, protože uživit se s tím dá jen těžko.