Rocker

HD vysílání

V Datartu mi řelki,že HD vysílání u nás ještě dlouho nebude,ale na televizi máme kromě běžných programů i ČT1 HD a NOVU HD.Tak jak to teda je?Navíc před některými pořady je upozornění,že je lze sledovat v HD kvalitě.

Nejlepší odpověď
beer

Asi jste si tam nerozuměli, poněvadž některé pořady určitých televizí už jedou v HDTV.

Další odpovědi
kablik

Vždy záleží natom jaký máš TV přijímač a jakým způsobem získáváš tv signál, odborníci ti to asi vysvětlí podrobněji.

Bedy

V Multiplex 4 vysílá ČT 1 HD a Nova HD. Na satelitu též.
Ono kolikrát personál v elektrech nebo prodejnách operátorů stojí za prd… Je ale možné, že došlo k nedorozumění.

cochee

Doplním Bedyho a navážu na kablika: v satelitním světě je to běžnější asi delší dobu, v pozemském vysílání DVB-T v muxu 4 chytneš HD vysílání (pokud máš mux4 v dosahu antény) za podmínky, že přijímač (TV anebo settopbox) umí dekódování signálu v normě MPEG-4, na zatím běžnější settopboxy s normou MPEG-2 se HD nechytá. Protože bydlím na severu Moravy, tak vím, že například polské televize přešly na MPEG-4 kompletně a ani nemusí v HD vysílat. Nevylučuji, že jinde v republice existuje nějaký regionální multiplex, který může poskytovat HD kanál/-y, ale bude to rovněž určitě v MPEG-4.