invalida

HD vysílání

Je satelitní vysílání v HD rozlišení placená služba?

Odpovědi
faktor82

Je i není. Jsou programy, které vysílají v HD volně, např. od ZOH 2010 budou zdarma vysílat ze satelitní pozice 19,2 E (Astra) ARD HD a ZDF HD. Již nyní zde vysílá arte HD a Anixe HD. Takovýchto programů je na satelitu víc, ale spíše jsou to demo kanály, tedy kanály, které prezentují HD rozlišení. Výše zmíněné jsou ovšem regulérní televize.

V ČR lze zdarma ze satelitu přijímat ČT HD a Nova HD. Vysílání však není celé jen v HD a pro jeho příjem je zapotřebí dekódovací kartu k platformám CS Link nebo Skylink (obojí jednorázový poplatek max. 2000 Kč a týká se to satelitní pozice 23,5 E (Astra)).

Obě Astry (satelitní pozice) lze přijímat buď za pomocí dvou LNB konvertorů nebo za pomocí motorku pro satelit, to pak lze přijímat více satelitních pozic.