Gus_Fring

Hawkingovo záření, které emituje tepelné záření, vychází z prostředku – horizontu událostí nebo z okraje černé díry?

Nejlepší odpověď
metro

Vychází z horizontu událostí, vzniká tak, že se poblíž horizontu vytvoří kvantovými jevy pár částice-antičástice. Jedna z této dvojice vznikne pod horizontem a spadne zpět, druhá vznikne nad ním a může černou díru opustit.

Kepler

Horizont událostí = okraj černé díry.

aliendrone

Kepler>>> Spíš bych použil termín hranice, ale to je jen slovíčkaření, každopádně máš pravdu a Fring v tom míá chaos. :)

metro>>> Odkdy vznikají částice virtuálních párů na RŮZNÝCH místech? ;) :D :D

Celkem blbě předčasně uzavřená otázka. :(