Amie

Havanský psík a vypadávání zubů

Chceme si pořídit havanského psíka z útulku. Chybí mu ovšem přední dva zuby (horní uprostřed). Prý to nevadí a má to dokonce být i nějaká „nemoc“ bišonků, že jim takto vypadávají, nevíte nějaké podrobnosti?

Pokud máte zkušenosti, na co si při jejich pořizování dát pozor ať už z hlediska ubytování nebo nemocích, budu ráda za každou rada, na co pozor.

Jinak nevadí, když jsme celý den v práci? od 8 cca do 5. Máme rodinný dům se zahradou, takže pokud jsou čistotní a umí chodit na jedno místo…

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud popisuješ konkrétního jedince,tak bys měla být alespoň o věku psíka v útulku informována.Trvalý chrup může vypadávat věkem (havaňáci jsou dlouhověcí a pokud mu vypadávají zuby stářím,tak to bude letitý kmet) nebo může mít nemocný chrup a trpět zubním kamenem a v takovém případě budeš muset vynaložit určitou finanční částku za ultrazvukové odstranění v narkoze u veterináře.Chrup může být také nepřiměřeně opotřebovaný špatnou péčí nebo týráním psa. Nevím o kterou nemoc havaňáků by se mělo jednat,protože jsou plemena ,která „trpí“ chudozubostí,ale takové chybějící zuby (horní uprostřed)to nebývají hlavně proto,že nevím,které myslíš.V trvalém chrupu je 6horních řezáků (nevím,který by byl prostřední) ,potom jsou po jednom špičáky a malé P1,které u malých plemen často chybí,ale nejsou nijak důležité,spíše je to otázka požadavků plemenitby.Ostatním tě nebudu zatěžovat.Vyžádej si co nejvíc dostupných informací o původu psíka v útulku.Není nepodstatné,z ja­kého důvodu psík skončil v útulku.Může mít skrytou vrozenou vadu,která se později projeví a vynaložíš majlant za veterináře.Pochází z „množírny“? Byl týrán a odebrán majiteli? Jedná se o notorického útěkáře? Je agresivní?Je bázlivý? Považ,že z důvodů časté alergie např. u dětí,takový pejsek nekončí v útulku,většinou se jej jeho majitelé snaží darovat nebo prodat vhodnějšímu zájemci. Jinak-čistotě se naučí téměř každé štěně,ale ty si osvojuješ psíka s nějakou minulostí a s bůhvíjakou výchovou a socializací i zlozvyky,o kte­rých se dozvíš až bude pejsek doma.A pokud se jedná o psa,nebude chodit na zahradě na jedno místo,ale bude značkovat.Je toho hodně,co musíš uvážit.Já osobně bych začátečníkovi bez zkušeností psa z útulku nedoporučovala…:D

Další odpovědi
briketka10

Bišonci na jedno místo nechodí, pokud nebudete dlouho doma, bude se mu i tak stýskat, jako každému pejskovi ..
je potřeba pravidelná péče o srst jako koupání a kartáčování další informace v článku
http://www.bi­sonek.wbs.cz/pe­ce_o_bisonka.html
http://www.ce­lysvet.cz/havan­sky-psik-bisonek.php