M0RRIS0N

Hasící přístroj na 1× použití?

Je pravda,ze hasící pristroj je na 1 pouziti???

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jak se to vezme. Ano i ne.
Tak třeba podle normy by se měl po použití nechat zkontrolovat, doplnit a opět zaplombovat. Z toho plyne, že ano je na jedno použití.
Ale nyní si vezmeme postupně několik druhů přístrojů a jejich použití.
Vodní: Po uvolnění páky na ventilu přestane stříkat a může se popužít znovu. U starého typu, který se jen narazil to zastavit nejde.
Sněhový (CO2): Po uvolnění páky nebo při uzavření kolečka (starší typ)se zastaví a může se použít znovu.
Halonový: Krom toho, že se již nesmí používat, má opět kolečko při jeho uzavření se může opět použít.
Práškový: Nechal jsem si jej na konec, jelikož ten se sice po uvolnění páky zastaví, ale jemné částice prášku zůstanou na sedle uzávěru a po nějaké době unikne stlačený vzduch a tím je k nepoužití.
Takže většina (mimo práškového) se dá použít znovu, ovšem není to povoleno. co když příště nepůjde?
Pokud jej máš doma, tak je to tvá věc a nikomu to nevadí.

elektrikář

První hasicí přístroje používaly chemickou reakci mezi kyselinou a zásadou po smíchání obou látek došlo k bouřlivé chemické reakci při které se uvolnil kyslíčník uhličitý který vytlačil vodní náplň, a napěnil pěnidlo tím se uzavřel přístup vzduchu k ohni. Ty jsou jen a jedno použití.