Kincl

Hasič a vysoká škola

Dobrý den, vím že k hasičům je možné se dostat nebo minimální požadavek je střední škola s maturitou ( a to jakýkoliv obor) Ale chci se zeptat zda to tak platí i Vysoké školy nebo zda Vysoká škola už musí být absolovovaná v oboru blízkém hasičům.
A poslední část dotazu, kouká se i na absolventy VOŠ s titulem Dis. ? Nebo je to bráno jako střední? Děkuji za odpověď a přeju krásný den :)

Nejlepší odpověď
annas

Pro mladé lidi, vycházející základní školu je jednou z možností studia v oblasti požární ochrany přihlásit se na střední školu ve Frýdku-Místku. Tato škola má i vyšší odbornou školu, která vzdělává žáky s maturitou.

Kdo chce být odborníkem v požární ochraně, studuje Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě. Ten, kdo má toto vzdělání, u hasičů smí pomýšlet na velitelské pozice, protože jeho vzdělání mu poskytuje nejvyšší odbornost.

Uvedené možnosti vzdělávání jsou určeny osobám, které u HZS ještě nejsou členy, ale řada hasičů si některou z těchto škol ještě dokončuje. Každý hasič musí nejdříve projít nástupním kurzem.

Zkuste si pročíst mou podrobnou odpověď, kde je uvedeno zařazení u hasičů podle vzdělání.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-clovek-chce-byt-hasicem-a-nema-stredni-skolu-pozarni-ale-treba-podnikatelskou-a-jine-muze-se-stat-hasicem

Další odpovědi
anonym

Abys mohl absolvovat VŠ, musíš mít maturitu, což je dostatečné (pokud jde o stupeň vzdělání) – takže VŠ je pak ´bonus´ a samozřejmě může být jakákoli. Pokud chceš opravdu k hasičům, vyber si ale VŠ technického zaměření (elektro, IT, strojní, chemická…), dostaneš tak lepší průpravu pro případnou specializaci. A nebo naopak např. filosofii či ekonomii, jako průpravu pro management.
VOŠ (a DiS) já osobně beru jako nepříliš podstatné, ale možná na to státní správa zřetel bere, nevím.

marci1

Předešlé dotazy : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=hasi%C4%8D%20v­zd%C4%9Bl%C3%A1n%C3%AD

honza19hk

k HZS tedy profíkům musíš mít minimálně maturitu,vyso­koškolské nebo VOŠ je vzdělání vyšší takže není problém. Můžeš se tam přihlásit ovšem fyzický testy jsou dost těžký. Ideální je začínat jako dobrák a pak to zkusit k profíkům.Je to pak snažší protože víš jak to v u hasičů chodí.

led

honza19hk, pekné pomenovanie dobrovoľného hasiča – „dobrák“
PS.
…a „zlák“ to je podpaľač? :)
akú prezývku máte pre týchto „záporákov“

honza19hk

u nás hasičů běžné pojmenování resp. zkratka.

Těm co jsou hasiči a zakládají požáry říkáme škodná,protože škodí sboru a hasičům jako takovým. Naštěstí u nás v jednotce žádný nebyl a není. Máme výjezdů až moc takže to asi nikdo nemá zapotřebí, dělat sám sobě výjezd.

led

Ďakujem

Kincl

Nemáte někdo z těchto škol zkušenosti? :)
Já jen že jsem vystudoval obor ekonomika a podnikání.
Teď jsem na oboru na VŠ informační systémy, ale nevypadá to moc slavně. A tak by se chtěl zeptat zda s tímto oborem na sš neni „sebevražda“ jít na VOŠ/VŠ se zaměřením na hasiče. Když nemám s HZS žádné zkušenosti i když vím, že přednostně berou na tyto školy lidi co už nějaké zkušenosti mají.