BurTon

Harry Potter a relikvie smrti

Chci se zeptat, v jaké vztahu byla Lili Potterová se Severusem Snapem, když v posledním díle ságy Harry Potter jsem to nějak nepochopil.

Nejlepší odpověď
iceT

Přesně tak,Severus od dětství Lily miloval,doufal,že se dostanou do stejné koleje,ale nedostali.Ona se s ním vždy snažila přátelit,ale ne vždy se to dařilo,až se pak nadobro pohádali,ale on ji milovat nepřestal,dokonce ani když se vdala.Proto se rozhodl,že bude Harryho Pottera chránit,i když ho docela nesnášel,protože mu neustále připomínal jeho někdejšího školního rivala Jamese Pottera.Ale Harry měl její oči.
Proto je dobré si přečíst všechny knihy,v nich je mnohem víc než jak je ztvárněno ve filmech o Harry Potterovi,protože ačkoliv se herci snaží,scénář je odlišný od knižního příběhu a v knize je popsáno mnohé z myšlenkových pochodů,které ve filmu bohužel zachyceny nejsou.

Další odpovědi
Lucijej

Byli to kamarádi.
Snape se s Lili začal bavit, když dostala dopis z Bradavic. On jako kluk z čarodějnické rodiny jí vyprávěl o škole atp, protože ona o ničem takovém nevěděla. Během školních let se z nich stali kamarádi, ale Snape byl do ní hluboce zamilovaný.