Harfičku, klobouk, nebo měšec?

Brali byste raději harfičku, klobouk, nebo měšec?

viz: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/T%C5%99i_ve­ter%C3%A1ni

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

Klobouk

Trochu jsem váhal mezi kloboukem a měšcem, protože za peníze si taky můžu koupit jakoukoliv věc, ale nakonec jsem ten mezičlánek vypustil. Ještě by to chtělo kouzelnou tornu, která by přičarovala i věci abstraktní: zdraví, moudrost, lásku, krásu apod. Tohle nekoupíš ani za peníze.

Další odpovědi
Klaproth

Klobouk

Kloboukem bych si potom vyčaroval harfičku i měšec.

Emefej

Klobouk

Jiří Bohumil

Klobouk

aliendrone

Harfičku

Nechápu tech. rozdíl mezi kloboukem a harfičkou (je to dávno, co jsem to viděl). Není fuk, jestli si něco „nabrnknu“ harfičkou nebo „nabouchnu“ kloboukem?

Každopádně měšec je jen pro tupouny bez fantatie. (můj názor) :)

Lamalam

Klobouk

anonym

klobouk – dá cokoliv KROMĚ lidí a peněz
harfička – libovolný počet lidí libovolných dovedností a schopností
měšec – neomezené množství peněz

aliendrone

Ahááá! Tak to se pak jeví jako nejepší odpověď Klaprotha. :)

anonym

omezení jsou zřejmá, za peníze si nekoupíte něco co ještě nikdo nevynalezl, zatímco klobouk by s tím zřejmě neměl problém 🙂 klobouk ani měšec vám nedá skutečně oddané otroky, kteří vás uposlechnou i proti vlastnímu přesvědčení, za úplatou penězi či cennými věcmi získáte jejich oddanost jen částečnou. …

anonym

měšec se tedy zdá jako nejméně praktická věc, zvlášť když uvážíme možnost devalvace měny jejíž bezmeznou emisi dokáže produkovat 🙂 pokud budete emitovat této měny příliš mnoho může se stát na trhu bezcennou.