dudu

Hapal jsem z Marsu já, nebo snad někdo jiný?

Vážení. Pohleďte prosím na ceny deklarovaných bioproduktů. Když jsem nedávno třeštil zrak na nabídku 250 gramů biorybízu za 75 korun, chápal jsem to jako vtip. Ovšem podle katalogu na níže uvedené adrese to zřejmě kdosi myslí vážně. Celé dílo korunuje nabídka na „Pravý domácí časopis“ za 45 Kč.
Prosím zírejte: https://www.freshbe­dynky.cz/novin­ky-c1033

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě jste žil na Marsu v jiných podmínkách a to, že jste spadl z Marsu, vás přivedlo k tomu, že zíráte.

My zíráme, vy zíráte – Vizír. Nepřipomínají vám ceny tento reklamní slogan a údajnopu kvalitu?

Jenže je pravda, že žít „bio“ je in.

Je pravda, že někdy není velký rozdíl mezi „bio“ a „nebio“. Třeba bio vejce, biomed, jenže když nekupuji přímo od soukromníka, kde je záruka, co je „bio“.

Když dva dělají totéž, není vždy totéž: Je na prvním místě vždy zákazník?

Další odpovědi
Emefej

„No nekupte to, když je to tak levný.“
Pokud je někdo ochoten akceptovat biocenu, tak proč ne?

Kepler

Celá ta biohabaďúra je nesmysl. Neexistuje půda, která by nebyla více či méně kontaminována průmyslovými exhalacemi, takže třeba těžké kovy najdeme i v biozelenině. Nehnojí se sice průmyslovými hnojivy, ale vyšší obsah dusičnanů může být i po hnojení pravým koňským hnojem. Jediné plus je snad to, že by tam neměly být pesticidy a jiné -cidy. Takže si nedělám žádné iluze.
Pravý domácí časopis asi není levý, má dobrý pravopis a není z recyklovaného papíru. Ten bych bral 🙂

ivzez

Z Marsu hapali ti, kdo na bio produkty a na pravý domácí časopis skočí.
Bez nich by se „producenti“ mohli třeba rozkrájet, neuspěli by.
_______

Doplňuji (na odkaz jsem se podívala až po odpovědi):
Ovšem bedýnka ovocná 100 kg za 999 Kč (= 1 kg za 9,99 Kč)
ujde. Nebo ne? (10 × 10 = 100)

Mc Merkurion

… přesně jak píše Kepler: … bio je blbost, nebo si někdo myslí, že kyselý deště se těmto farmářům vyhnou, a že nehnojí je pravda, jim stačí to co k nim spláchne od sousedů, neboli jak říká Bolek: https://youtu­.be/uQ1TA-N3jEU?t=1h25m50s

Kepler

Ivzez: ta bedýnka je 10 kg, ne sto. To už nejde. Sice tam ten údaj nevímproč napsali 2×, ale znaménko násobení tam chybí. Nebo to měl být fór? Od vás bych to moc nečekal 🙂 Nebo je taky možné, že sám ztrácím smysl pro humor, což je na pováženou. ☹

ivzez

Měl to být vtip, bylo mi jasné, že to byla chyba a ne násobení.
Ale když si z nás dělají dobrý den BIOfarmáři, …