OptieX

„had to have been“ – jaký je to čas v angličtině?

překlad jsem si jist je „musel/a/o být“ …a to je minulý…podminulý? :D…„past past continuous?“
Děkuji za reakci.

Odpovědi
quentos

Nenechte se zblbnout, je to normální minulý prostý, jen následovaný tzv. minulým infinitivem. Jelikož „have to“ je synonymem „must“, má tato vazba podobný význam jako „must have been“, jen s tím rozdílem, že mluvčí nechce vyjádřit, že se tak domnívá, ale spíše čtenáře přesvědčit. Srv. níže

Zdroj: https://english­.stackexchange­.com/question­s/411449/had-to-have-been-vs-has-to-have-been-vs-must-have-been