Domino

Gymnázium -střední

Jaký je rozdíl jestli se někdo vydá po základce na gympl nebo na střední.A abyste se dostali na gympl a na střední musíte mít na vysvědčení samé jedničky?

Nejlepší odpověď
quentos

Gympl je náročnější, je obecně brán jako „příprava na VŠ“. Střední jsou často specializované, kdežto gymnázium poskytuje všeobecné vzdělání.
Samé jedničky mít nemusíte, jde o to, zda uděláte přijímačky. Někde je předpokladem k připuštění k přijímačkám určitý průměr známek na vysvědčení, ale tento žádaný průměr rozhodně není 1,00. (Někde mají tuším studenti s průměrem do 1,2 výhodu, že jsou přijati automaticky, zejména není-li velký počet zájemců).

Další odpovědi
marťa382

Já si na rozdíl od Michala nemyslím,že tě gympl nic nenaučí.Je pravda, že není na nic specializován a je všeobecný, ale nevidím na tom nic špatného.Já sama jsem čtvrtým rokem na osmiletém gymnáziu, a protože si myslím,že tě nejlépe připraví na VŠ,budu tam zůstávat i nadále(Po čtyřech letech je možné odejít na jinou střední školu).Jinak nemusíš mít samé jedničky.
Doplňuji:
Samozřejmě, že pokud chceš po maturitě hned pracovat, je nejlepší jít na střední odbornou školu,kde budeš mít maturitu „z něčeho“.Ale pokud plánuješ VŠ,tak je nejlepší gympl,kde nevadí,že po maturitě nebudeš moct pracovat, protože půjdeš na výšku.

Michal Kole

Lepší je Střední ODBORNÁ škola, protože můžeš TEORETICKY hned nastoupit do práce na střední pozici (nebudeš muset dělat „otroka“ na 12tky v v nepřetržitém provozu).

Gympl je jen „rozšířená“ základka, ale nic odborného tě NENAUČÍ. Tudíž pro trh práce se NEPOUŽITELNÁ a skončíš jako ten „otrok“ na nekvalifikované pozici.

Na nějakou odbornou VŠ (např. technická) se mi zdá lepší, když už máš nějaký odborný základ (průmyslovka), než když jdeš z gymplu a nevíš co je ložiško.