Avatar uživatele
Domino

Gymnázium -střední

Jaký je rozdíl jestli se někdo vydá po základce na gympl nebo na střední.A abyste se dostali na gympl a na střední musíte mít na vysvědčení samé jedničky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4537 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Gympl je náročnější, je obecně brán jako „příprava na VŠ“. Střední jsou často specializované, kdežto gymnázium poskytuje všeobecné vzdělání.
Samé jedničky mít nemusíte, jde o to, zda uděláte přijímačky. Někde je předpokladem k připuštění k přijímačkám určitý průměr známek na vysvědčení, ale tento žádaný průměr rozhodně není 1,00. (Někde mají tuším studenti s průměrem do 1,2 výhodu, že jsou přijati automaticky, zejména není-li velký počet zájemců).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marťa382

Já si na rozdíl od Michala nemyslím,že tě gympl nic nenaučí.Je pravda, že není na nic specializován a je všeobecný, ale nevidím na tom nic špatného.Já sama jsem čtvrtým rokem na osmiletém gymnáziu, a protože si myslím,že tě nejlépe připraví na VŠ,budu tam zůstávat i nadále(Po čtyřech letech je možné odejít na jinou střední školu).Jinak nemusíš mít samé jedničky.
Doplňuji:
Samozřejmě, že pokud chceš po maturitě hned pracovat, je nejlepší jít na střední odbornou školu,kde budeš mít maturitu „z něčeho“.Ale pokud plánuješ VŠ,tak je nejlepší gympl,kde nevadí,že po maturitě nebudeš moct pracovat, protože půjdeš na výšku.

Upravil/a: marťa382

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Lepší je Střední ODBORNÁ škola, protože můžeš TEORETICKY hned nastoupit do práce na střední pozici (nebudeš muset dělat „otroka“ na 12tky v v nepřetržitém provozu).

Gympl je jen „rozšířená“ základka, ale nic odborného tě NENAUČÍ. Tudíž pro trh práce se NEPOUŽITELNÁ a skončíš jako ten „otrok“ na nekvalifikované pozici.

Na nějakou odbornou VŠ (např. technická) se mi zdá lepší, když už máš nějaký odborný základ (průmyslovka), než když jdeš z gymplu a nevíš co je ložiško.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek