Pan Nikdo

Gymnázium – co se stane při propadnutí ze 2 předmětů?

Ahoj, chci se zeptat jak to chodí na gymnáziu když někdo propadá z 2 předmětů na konci roku, to dělá 2× reparát nebo jak to je? Předem děkuji za odpověď :) Jsem ve 3. třídě na nižším gymnáziu
E: Ještě jak to chodí u reparátu? Počítá se to nějak na známky? nebo kolik % musím mít úspěšnost? budu dělat prvně takže o tom nevím nic… do ted jsem měl max 3ky :/

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě. 2× reparát. Pokud některý nezvládneš, opakovat ročník.

Další odpovědi
Funna

a není jeden z nich náhodou z JČ?…pokud ne, tak by sis ho zasloužil, protože se opravdu divím, jak může gymnazián vyplodit takovou „hrůzu“ plnou chyb a děsím se doby, až studenti jako ty budou tažnou silou tohoto státu..
a nějak nechápu, proč do reparátu motáš nějaké známky…měl bys být zkoušen z učiva za celý školní rok a podle toho tvého výkonu profesoři rozhodnou, zda tě pustí do dalšího ročníku, nebo ne…ale všechno by ti měl říct tvůj vyučující…stačí se ho jen jít zeptat…

ivzez

Tzv. reparát (opravná zkouška) je komisionální zkouška.

Předsedou komise bude ředitel školy nebo zástupce,
dále zkoušející a přísedící učitel. Zkoušejícím bude ten,
kde tě předmět učil po celý rok, přísedícím bude učitel
se stejnou nebo podobnou aprobací.

Zkoušet bude zkoušející, ale ptát se mohou všichni
členové komise.

Při opravných zkouškách musíš komisi přesvědčit,
že jsi učivo zvládl minimálně na dostatečnou.

Nehledej informace o tom „kolik %“, ale snaž se připravit co nejlépe. Uvědom si, že nejde jen o postup do dalšího ročníku, ale že musíš mít v dalších letech na co navázat.