berta 4

Gymnastický míč

Nevím jak změřit průměr míče 65cm při nafukování. Snad by to šlo po obvodě,ale nevím jak ho vypočítat,aby byl průměr 65cm. Bojím se,že ho přepumpuju a praskne

Nejlepší odpověď
geoorg

My jsme ho doma postavili ke zdi, kde jme měli risku ve výšce 65cm a pak dáš jakoukoli laťku kolmo ke zdi (tj. vodorovně se zemí) z toho bodu.

Další odpovědi
tekumseh

To je jednoduché, stačí obvod míče dělit 3,14..:-). Ale stačí to jen odhadnout, neboj – nepraskne!

race02

Na to je jednoduchý vzoreček:
o=π.d
d=o/π
Tedy jednoduše: obvod dělíš π, které se rovná
přibližně 3,14159265358­979323846.

hanulka11

napumpuj míč tak aby nebyl příliš tvrdý, abys na něj v pohodě sedla a byl pružný ne moc napjatý .