Lleni

GUZMÁNIE ( bromélie)Odřízla sem dceřiné výhonky když ještě nebyli dost vyvinuté ( bez kořínků)deto ještě zachránit??

Dala sem je do vody( jen ty konce , a oni zhnědliy ty co sou ve vodě .. Jde to ještě nějak zachránit??

Nejlepší odpověď
beer

Pokud rostlinky hnědnou, zakrátko shnijí. Příště musíš počkat na kořínky, bez nich téměř vždy nezakoření. Samotná voda také není nejvhodnější, lépe je dávat mladé rostlinky do vhodného substrátu.
Doplňuji:
Zkusil bych je vytáhnout z vody, to hnědé na povrchu opatrně očistit, případně nechat zaschnout a zasadit třeba do perlitu. Kořenáč přikrýt mikrotenovým sáčkem, aby byla vyšší vzdušná vlkost. No – uvidíš, třeba se to ještě podaří zachránit..