Guy de Maupassant, Kulička – otázky.

Ahoj. Potřeboval bych pomoct s jednoduchými otázkami na tuto knihu.

Typ literatury:
Literární druh:
Literární žánr:
Původ a vznik:

A pak bych potřeboval poradit nějaký dobý úryvek. :) Díky

Nejlepší odpověď
annas

Maupassant – představitel francouzského realismu.
Kulička – pröza – povídka (novela) – realistická, až naturalistická.

Kulička (1880) – z prusko-franouzské války, o nevěstce, kterou zbabělí spolucestující pohrdají, ačkoliv všechny zachránila.

Ukázku najdete v odkazu.
Doplňuji:
Ještě doplním data války: 1870 – 1871.

Zdroj: http://home.tis­cali.cz/~cz85591­8/literatura/Mau­passant/ukazka­.htm

Další odpovědi
tom004

Doporučuji,přečíst si knihu,a občas zajít do školy.

hanulka11

píšeš jednoduché otázky .....tak se dej do jejich vyřešení