tomy smyk

gumovy nebo zelezny obusek

Ahoj divam se na obusky a chtel bych si objednat gumovy obusek http://www.ar­mytactical.cz/ak­ce-vyprodej/obusek-teleskopicky-gumovy-pcr-original/ a nevim jestli ma cenu si priplatit 200kč za kovovy a chtel bych poradit jaky si mam koupit ( chtel bych protoze chodim se psem za obec, ve ktere ziju a z obou stran je les.)
Doplňuji:
ja se ptam na neco jinyho mam si ho koupit nebo si priplatit???????

Nejlepší odpověď
anonym

Jen si nekupuj gumový a k tomu černý. Ten dělá pruhy na dederónových košilích jistých spoluobčanů.

Další odpovědi
zjentek

připlať si za kovový. Tam budeš mít jistotu, že ti to případný narušitel tvé procházky už nikdy nepřijde vrátit .)
Doplňuji:
i když toho lesa z obou stran bych se nebál. Spíše jiných lokalit kde je „výskyt“.

Led_

Gumový,
Obušok vyrobený na báze syntetického kaučuku patrí medzi produkty osobnej ochrany. Tvar obušku je valcový, dĺžka 42cm a hmotnosť 305g.
Na „bežnú“ sebaobranu, ak už nestačí pes, radšej gumový – je tu určitá šanca, že nechtiac nezabijete.
Železný,
to je už úmysel ublížiť… nie je to náhodou trestné? Ozbrojovanie sa s úmyslom ublíženia na zdraví…

Doplňuji:
Normálny človek sa snaží vyhýbať možnosti prepadu.

Môj návrh
nekupovať žiadny obušok, či inú „sebaobrannú“ zbraň,
sú dostať obranné spreje, takzvané kasery, používané aj policajnými a bezpečnostnými zbormi na celom svete, jeden z najrozšírenejších sebaobranných prostriedkov.
Náplň obvykle tvorí paralyzujúca látka, ktorá pôsobí ochromujúcim účinkom na zrak, sliznice a dýchací aparát. Najmodernejším trendom v súčasnosti sú výťažky z kayanského korenia (druh pálivej papriky) označované OC (oleoresin capsicum), ktoré majú aj na odolnú osobu veľmi silný dopad. Kvalitne zasiahnutý človek cítí neovládatelne pálčivú bolesť v očiach a na slizniciach, aj pri miernom nadýchnutí látky má pocit „vyrazeného dychu“. Jeho akcieschopnosť je na niekoľko minút (max cca 30) významne narušená.

Drap

Na co potřebuješ obušek, když máš psa ?

huxa

jestli to máš na obranu a né na výcvik psa, rozhodně kovový a nekupovat ty nejlevnější, raději zaplatit kolem 700Kč a mít ho nadosmrti. existují dva typy těchto obušků, jeden, který se často zlomí a musíš si koupit nový a druhý, který vydrží hodně (už si názvy nepamatuji, doporučuji se zeptat v odborném obchodě či někoho z e-shopu emailem).
Jestliže se budete bránit proti člověku, dbejte na to, abyste měli i u soudu výhodu sebeobrany (musí vás ohrožovat nožem/pistolí nebo jako první fyzicky napadnout, poté se můžete bránit). Takový obušek bez problému zlomí ruku, takže se doporučuje si jej i vyzkoušet třeba na větvích, popř. velmi malým švihnutím na sobě.

terry

..... mam si ho koupit nebo si priplatit???????

nekupovat.

honza19hk

lepší je pistole,nemusí bejt ostrá,stačí plynovka nebo tzv taser.

Jinak kovový teleskop je lepší dá se schovat do kapsy a není moc vidět.