Greenpeace-vite,kdy byla zalozena a jake ma poslani?Jak se na ni divate?Diky

Doplňuji:
Souhlasite s ni-ja ano.

Nejlepší odpověď
Terryle

Souhlas – jak s čím. Některé cíle rozumné jsou, některé už míň (protesty proti jaderným elektrárnám – dnes to je prostě nejčistští zdroje energie a bez elektřiny být nemůžeme).
Povětšinou se mi nelíbí jejich způsoby, jak těch cílů dosahovat. Stavět barikády na dálnicích, protože nechci jadernou elektrárnu? A ti řidiči, které tam odříznu a kteří někam spěchali, snad za tu elektrárnu můžou? Sobectví, zjednodušování, vydírání.
Navíc tímhle způsobem aktivisté odradí spoustu umírněných lidí (jako třeba já), kteří by se o ochranu přírody zajímali a třeba by i pomohli, ale tyhle způsoby „řešení“ je prostě naštvou a dají od podobných organizací ruce pryč.

Další odpovědi
kapka

Založena roku 1971. Posláním je ochrana životního prostředí, přírody, živočichů.
Myslím, že je dobře, že tato organizace existuje jako protipól k různým ziskuchtivým firmám, které se nezastaví před ničím.
Aspoň někdo se jim v tom snaží zabránit.
http://leccos­.com/index.php/clan­ky/greenpeace

venkovan

Je paradoxem, že když nám v reklamně výrobci svoje výrobky ve své kvalitě nadsazují tak to bereme jako běžnou věc a ještě to běžíme koupit s vědomím, že té reklamě zas tak nevěříme.
Pokud zelení blázni nadsadí nějaká problém z oblasti životního prostředí, ochrany zdraví lidí, tak jim nadáváme horem dolem, že přehánějí, že to není pravda apod.
Takže mne zas jejich kampaně zas tak nevadí, umím otočit vypínačem tv, PC apod.. Nicméně když je čas, přečtu si co hlásají. Ono v mnohém mají pravdu. Jenže jejich pravda je pro nás nevhodná, často omezuje naše pohodí.
Ale mne jsou milejší jiné organizace které se zabývají zdravím lidí ve spojení s prostředím kde žijí.
Doplňuji:
Doplnění:
Pokud studuješ v oblasti ekologie, či se tím trochu zabýváš můžeš s nimi souhlasit. Pokud ale v této oblasti budeš profesionálně působit, zjistíš, že ne se vším lze souhlasit a některé postoje této organizace ti budou profesně vadit. Nicméně úkolem této organizace není být oblíbený, ale přiblížit lidem některé problémy prostředí které vznikají rozrůstající a k prostředí bezohlednou civilizací.

Kapor

Takze na zaciatok, chodim na chemicku skolu zo zameranim: Chemia a životné prostredie. Takže nieco malo o tomto viem. Greenpeace su podla mna druh ludi ktori sa nejako zblaznili. Oni by sa asi najradsej vratili do pralesa. Ale pozrite sa na nich s trocha detailnejsiej stranky. Ked ide nejaky clen Greenpeace na navsetvu za priatelon niekde napr. do ineho statu tak pojde lietadlom alebo inou dopravou. A oni protestuju aj proti plitvaniu narastnymi surovinami. Tak preco nejde peši alebo na bycikli??? Sami na seba kidajú hnoj. Ano jadrova energia je mozno nebezpecna ale aj najcistejsia. A okrem Černobilu sa uz nic ine nestalo. A navise sa uz vyvija jadrova elektraren na Thorium ktore je bezpecnejsie a vytvori viacej energie. Nech idu radsej robit poriadky do miest a tym spravia viac pre prirodu ako by len protestovali. Nech zacnu likvidovat nelegalne skladky. A ked niekto zlikviduje nelegalnu skladku tak je to dost velky krok. Oni radsej volia protesty ako ciny. A k tomu nayivaju tie bezcielne protesty činmi. Aj ked je pravda ze su urcite firmi ktore znecistuju ŽP ale berme to tak ze to je dan za pokrok. A kebi GP zo dna na den zavreli nejaku velku chemicku tak by mali na svedomi nielen velke financne straty ale aj zvisenie nezamestnanosti. A mat zamestnanie je pre ludi viacej ako byt ekologicky.

kapka

Terryle, já bych se taky nešla nikam přivazovat. To je zase fakt.