hubickova

Grafická karta v počítači

Kde najdu,jakou mám grafickou kartu v PC a jestli ji vůbec mám?Děkuji
Doplňuji:
Faj by bylo,kdyby mi někdo poradil tak,abych nemusela lézt do vnitřku počítače.Někde přece v nastavení pc musí být nějaká stránka,kde by to mohlo být napsáno.

Odpovědi
autacek

Jedna z možností je, podívat se na počítač zezadu, kde jsou konektory. Pokud je výstup pro monitor na základní desce (tedy většinou kolmo k případným ostatním slotům pro dodatečné karty, pak je grafický čip přímo na základní desce a žádná přídavná grafická karta tam není, v opačném případě, tedy pokud je konektor na grafickou kartu „do kříže“ s ostatními konektory, které jsou umístěny na základní desce, právě v těch dodatečných okýnkách pro přídavné karty, potom v PC grafická karta je.

Co je to za kartu můžeš zjistit buď v systému dle toho, jaký má nainstalovaný ovladač, případně rozšroubováním počítače a nalezením jejího označení, případně stažením speciálního prográmku (utility), která Ti pomůže s identifikací jednotlivých komponentů počítače, tedy i grafiky.

Reuef

Klikni na Tento Pocitac pravym dej Vlastnosti a vyber tam Spravce zarizeni…tam pod zalozkou Graficky adapter bys mela mit napsano jakou mas grafickou kartu

JájsemRaibek

Nevím jak v jiné verzi, ale pokud máš Xp, dej start, spustit a napiš toto: dxdiag.exe a stiskni enter.
Nakartě zobrazení je druh a velikost grafické karty.